KÜLTÜR SANATManşet Haber

Yerden göğe haklı!

 

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Ayancık terminal köprüsü açılış töreni ile ilgili olarak yayımladığı mesajda çok sert ifadeler kullandı.

11 Ağustos’ta meydana gelen sel ve tomruk felaketinde hasar gören Ayancık köprüsü, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yapılarak hizmete açıldı. Açılış töreninde CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz ve Ayancık Belediye Başkanı Hayrettin Kaya’ya prptokol konuşmalarında yer verilmedi. 
Sosyal medya hesabından duruma tepki gösteren Barış Karadeniz; “11 Ağustos 2021 tarihinde Ayancık ilçemizde yaşanan sel felaketinin ardından yaraların ivedilikle sarılması noktasında yaşanan birlik ve beraberlik geleceğe dair umutlarımızı arttırmıştır. Ayancık’ın yaralarını bir an önce sarmak için destek veren herkese sonsuz teşekkür ederim.
Bugün Ayancık köprüsünün açılışının gerçekleştirmek üzere Ayancık’a geldiğimde Ulaştırma ve Alt yapı Bakanlığı yetkililerinin hazırladığı açılış programına AKP iktidarının nezaket ve hoşgörüden uzak, devlet protokolümüze yakışmayan uygulamalarına şahit olmak eminim benim kadar Ayancıklı hemşerilerimizin de dikkatinden kaçmamıştır. Konuşmalar sırasında Sinop ilinin iki Milletvekilinin olmasına rağmen sadece birine söz verilmesine 11 Ağustostan bu yana gecesini gündüzüne katarak insan üstü bir çaba sarf eden Ayancık Belediye Başkanımıza söz hakkı verilmemesini üzülerek şahit olduk.
Tüm bu nezaketten uzak ,devlet protokolüne yakışmayan durum karşısında tören alanını terk etmememiz bu duruma sebep olanlar kadar hoşgörüden ve nezaketten uzaklaşmayacağımızın ve Ayancık halkına saygımızın açık ifadesidir. Siyasetçilerin bu konularda azami titizlik ve dikkat göstermesi vatandaşlarımızın dayanışma ruhunu güçlendirecektir.
Afet sonrası Ayancık Belediyesi’nin Bakanlıkça tespit edilen hasarının yine bakanlıkça sadece % 10’unun karşılanması ve vatandaşlarımıza mesaj atılarak duyurulması , sanki sadaka dağıtıyormuş gibi bir tavır içinde bulunulması artık nezaket sınırını aşmış şımarıklığa dönüşmüştür.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu