DÜNYAManşet Haber

Yediği dayakla kaldı!

 

Sinop’un Boyabat ilçesi devlet hastanesinde görevli hemşire Belgin Bilgiç,2017 yılı Ağustos Ayında Boyabat’tan Kastamonu iline ambulans şoförü Satılmış. S ile birlikte hasta nakline gitti.

İddiaya göre geri dönüş yolunda Ambulans şoförü Satılmış S. Aracı bir kenara çekerek ; “ Arkaya geç ben uyuyacağım “dedi. Bunun üzerine ikilinin arasında bir tartışma yaşandı. Tartışma büyüdü ve yumruklaşmaya kadar vardı.Ambulans şoförü Satılmış S.tarafından darp edilen hemşire Belgin Bilgiç, Boyabat’a döner dönmez önce durumu amirlerine bildirdi. ardından da savcılığa giderek suç duyurusunda bulundu.

Elinde darp edildiğine dair rapor ile savcılığa giden hemşire Bilgiç, Satılmış S.tarafından davasından vazgeçmesi için tehditler almasına rağmen vazgeçmedi ve savcılık iddianamesini hazırlayarak dosyayı mahkemeye sevk etti.

DARP EDİLMENİN BEDELİ 2 BİN TL

Öte yandan Kastamonu ili 1.Asliye ceza mahkemesinde görülen dava geçtiğimiz gün sonuçlandı.Mahkeme, Hemşire Belgin Bilgiç’e ambulans şoförü Satılmış S.tarafından şiddet uygulandığına karar verdi.Ve Satılmış S.,daha önce sabıkası olmaması nedeniyle mahkeme tarafından hemşire Bilgiç’i “ Basit yaralama “suçlamasıyla 2 bin TL para cezasına çarptırıldı.Ayrıca 5 yıl süre ile denetimli serbestlik uygulamasına hükmetti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu