Vali hanım gereğini yaptı!

1.283 Gösterim 1 Ekim 2015 11:34

Dün yayınladığımız  SKANDAL başlıklı haberimizle ilgili olarak,Sinop Valisi Yasemin Özata Çetinkaya yazılı bir basın açıklaması yaptı.

İŞTE O BASIN AÇIKLAMASI

“Skandal”  başlığıyla çıkan haberle ilgili olarak kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi açısından aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek görülmüştür. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza Kurban eti olarak dağıtılmak üzere Sinop Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına teslim edilen etlerin, Ada Mahallesi Asmakaya mevkiinde Vakıf görevlilerince  denize döküldüğü iddiasına dair,29 Eylül 2015 Salı günü Valiliğimize ulaşan duyum üzerine; Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf görevlilerinin ilgili Vali Yardımcısı tarafından sorgulanması üzerine, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfın’da şoför olarak çalışan  bir görevli duyumu doğrulamış, evlerinde bulamadıkları bazı ailelerin etlerinin bozulduğunu görünce kendisinin bu işlemi yalnız başına gerçekleştirdiğini beyan etmiş, etleri denize attığı yeri göstermesi üzerine de kurban etleri, polis nezaretinde etlerin bozulmasında ihmali bulunan personel tarafından toplanmış, toplatılan etler İl Gıda Hayvancılık ve Tarım Müdürlüğünden görevliler nezaretinde aynı gün gömülmüştür.

Söz konusu et miktarının yaklaşık 70 kg olduğu tespit edilmiş olup, yardım alamayan vatandaşlarımızın yardımları sorumlu personel tarafından karşılanacaktır. Ayrıca Vakıf görevlileri hakkında idari soruşturma başlatılmakla birlikte adli makamlara da suç duyurusunda bulunulmuştur.

 

 

SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ :

YORUM YAP

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
500 Internal Server Error

Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator at [email protected] to inform them of the time this error occurred, and the actions you performed just before this error.

More information about this error may be available in the server error log.

sinop güvenlik sinop güvenlik kamera sinop şömine sinop samsun şömine