GÜNCELManşet Haber

Tutup da alan gelen yok!

 

Sinop’ta bir banka da güvenlik görevlisi iken milyonluk iş yerleri sahibi olan,Fethullah Terör örgütü (FETÖ)Sinop il abisi Hikmet Albayrak’ın  Tokat,Trabzon,Giresun gibi Türkiye’nin muhtelif şehirlerinde 15 adet iş yeri olduğu belirtildi.

Albayrak’ın Sadece yurt içi değil yurt dışında da başta Kazakiztan olmak üzere Gürcistan ve kırgızistan gibi ülkelerde de iş yerleri bulunuyor.

Bugün FETÖ bağlantılı olarak Dünya’nın her bir yerinde firari sanık olarak aranan Hikmet Albayrak,yurt dışına kaçarken yanında eşi sevgi Albayrak’ı da götürdü.

ŞANTAJ TEHDİT VE SAHTEKARLIK

Sinop’ta SİSAD adlı bir dernek kuran ve bu derneğe yüzlerce üye yapılanmasında başrol alan Hikmet Albayrak,Burada ve daha sonra kiraladıkları Nort Sails isimli Hotel ve FETÖ üyesi kişilerin muhtelif adreslerde bulunan iş yeri ve evlerinde bugün o da kendisi gibi kaçak olan Kazım pekmezci ve Emin Karakaya adlı şahıslar aracılığı ile  Terör örgütü lideri Fethullah Gülen’in konuşma kasetlerini dinletiyor.Dini telkinlerin yapılmasını sağlıyordu.

Himmet adı altında maklube toplantıları adını verdikleri geceler de katılımcı iş adamlarından para toplayan Hikmet Albayrak’ın Okyanus adlı şirket kurduğu ve bu şirkete sahte düzenlemelerle SİSAD  üyesi bazı kişileri hissedar gösterdiği böylelikle bir oyuna getirildiklerini anlayan kişilerin dernekten ayrılmak istediklerinde ise şantaj ve tehdit ile korku vererek üyeliklerinin devamını sağlamaya çalışıyordu.

Bugün hala firarda olan Hikmet Albayrak yakalandığında FETÖ’nün Sinop davasındaki dosyasında çok şeylerin yön değiştirmesi bekleniyor.

EN SON GÜRCİSTAN DA GÖRÜLDÜ

İleri sürülen iddiaya göre ise firari FETÖ’cü Hikmet Albayrak,en son Gürcistan batum da bir kafe bar da görüldü.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu