Manşet HaberSon Dakika

Tavrı bunu söylüyor!

 

Cumhuriyet Halk Partisi  (CHP) Sinop İl Başkanı İnan Savaş Yüksel,Yıkılan Eski dispanser binası yerine esnaflar için yapılan yeni bina için sert konuştu. İl Başkanı Yüksel İsim vermeden CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz ve partisinin Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan için “ Yok o onu söz vermiş, bu bunu söz vermiş, bırakalım bunları.”dedi.

Yüksel; “Sinop Meydanına sandıkları koyalım, oylayalım. Bir nevi referandum yapalım. Sinop Meydanının nasıl olacağına Sinoplu karar versin. Ağız Diş Sağlığının yerine yeni bir çarşı yapılsın mı yapılmasın mı, Şehir Kulübü yanındaki otopark kaldırılsın mı kalsın mı, Melia Kasım ‘ın olduğu yer yeşil alan mı olsun başka bir şey mi? Buyurun hepsini Sinoplu’ya soralım. Yok o onu söz vermiş, bu bunu söz vermiş, bırakalım bunları. Kentin kaderini kentin halkı çizsin. En demokratik yol budur. Böyle olursa, kimse ne itiraz edebilir ne kızabilir. Hodri Meydan, Sinop Meydan…”dedi.

Öte yandan Eski dispanserin yerine çarşı yapılmasını CHP Milletvekili Barış Karadeniz ve Belediye Başkanı Barış Ayhan istemiş hatta bunun bizzat öncülüğünü yapmışlardı. İl Başkanın Bu sert çıkışı parti içinde bir iç çekişme yaşandığının belirtisi olarak yorumlandı.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu