DÜNYAManşet Haber

Sen ne alaka?

Sinop’ta 5-8 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek olan festivale Sinoplular pandemi nedeniyle endişelerini dile getirip “ Yapılmasın”derken,Sinop’ta “ Gençler doyasıya eğlensin “diyen,tek sivil toplum örgütü başkanı Sinop Esnaf ve sanatkarlar Başkanı Haydar Gündoğdu oldu.

Aynı Başkan, Fener Rum patriği Bartholomeos’un Sinop ziyareti esnasında gece onuruna düzenlen yemeğe katılan yine Sinop’taki tek sivil toplum örgütü başkanı olmuştu.

Başkan Gündoğdu,sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında; “5-8 Ağustos Tarihleri arasında yapılacak olan 2. Kuzey Fest etkinliği, turizm kenti olan ilimizde oldukça heyecan yarattı. Bu anlamda, gençlerimizin böyle bir organizasyonda doyasıya eğlenmesi oldukça sevindiricidir. Öte yandan Kuzey Fest, esnafımıza da can suyu olacaktır. Pandemi kuralları çerçevesinde yapılmasını umut ettiğim Kuzey Fest’in sorunsuz bir şekilde yapılmasını ümit ediyor,emeği geçenlere teşekkür ederim…”dedi.

YÖNETİM; “ ONUN KENDİ FİKRİ “

Öte yandan Halksesi.com’un görüştüğü Sinop Esnaf odası başkanlığı yönetim kurulu üyelerinden bazıları  başkanın açıklamasının kendisini bağlayacağını belirterek “ Böyle bir açıklama için yönetim kurulu kararımız yoktur.”Dediler.

ESNAFA CAN SUYU DEĞİL

Öte yandan yine Sinoplu bir çok esnaf, başkanın festival yapılsın açıklamasına şaşırdıklarını belirterek “ Vallahi bizim için can suyu filan değil.Oraya gelenler özellikle 16-18 ya da 20-25 yaş arası gençler.Onlar da festival alanında çadır kurup dışarıya çıkmadan 4 gün boyunca aynı yerlerinde kalıyorlar.Yani Sinop esnafına bir katkıları yok.Onun için can suyu denilmesi biraz abartılı olmuş.Ayrıca Sinop’ta ve ülke genelinde pandemi nedeniyle vaka sayıları artmış iken Festivalin yapılmasına da sıcak bakmıyoruz “dediler.

İşte Fener Rum patriği onuruna Sinop’ta verilen gece yemeğine katılan tek sivil toplum örgütü başkanı olan Haydar Gündoğdu,o günlerde de Sinop’ta günün konusu olmuştu.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu