Sinop Güzel sanatlar lisesinde yaşanan “Elektrik çarpması olayı ile ilgili olarak  yazılı bir basın açıklaması yapan Sinop İl Milli Eğitim müdürü Nevzat Türkan,Hem öğrencinin  yalan söylediğini ima etti hem de idari ve adli soruşturma başlattıklarını belirtti.

İşte İl Milli Eğitim müdürünün o açıklaması:

“ Okulun güvenlik kamerası görüntüleri incelendiğinde, Olayın 20/02/2016 Cumartesi öğle yemeği dağıtımı yapılırken yaşandığı, öğrenci Kübra KÖSEOĞLU’nun 6-7 kişilik bir öğrenci grubu ile yemek dağıtım standına girdiği kendisinden önce ve sonra başka öğrencilerin ellerinde metal tabldotlarla korkuluklara defalarca değdiği, Kübra KÖSEOĞLU’nun da aynı anda sırada bulunduğu ve sırada ilerlerken bir anda elindeki tabldotu yere attığı, çevresinde bulunan öğrencilere elini göstererek bir şeyler söylediği ancak o anda ne yere düşme nede başka bir tepki vermediği görülmektedir. Olayda herhangi bir düşme-bayılma vb.yaşanmadığı,Kübra KÖSEOĞLU’nun yemek sırasından çıkıp yemekhaneyi yürüyerek terk ettiği,arkasından ablasının da gittiği görülmektedir.

Öğrenci kendi isteği ve nöbetçi öğretmenin yönlendirmesi ile Sinop Atatürk Devlet Hastanesine gönderilmiş oradan da Samsun’a sevk edilmiştir.Öğrenci Kübra KÖSEOĞLU, 22.02.2016 günü 5 gün istirahat verilerek evine gönderilmiştir. Öğrencinin sağlık durumu iyidir.İlgililer hakkında idari ve adli soruşturma devam etmektedir.”

Oysa,Öğrencinin annesi Seyhan Köseoğlu Genel yayın yönetmenimiz Mete Çağdaş’a yaptığı açıklamasında kızının mutfaktaki elektrik kaçağı nedeniyle çarpıldığını ileri sürmüş ve sorumlular hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu belirtmişti.

 

SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ :

YORUM YAP

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
500 Internal Server Error

Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator at [email protected] to inform them of the time this error occurred, and the actions you performed just before this error.

More information about this error may be available in the server error log.

sinop güvenlik sinop güvenlik kamera sinop şömine sinop samsun şömine