Avrupa destekli proje kapsamında Sinop’a gelen yabancı ülke öğrencileri “ Türkiye hayallerimizi bozdu” dediler.

Yunanistan, Sırp, İtalya, İspanya, Macaristan gibi toplamda 9 ülkeden Sinop’a gelen 30 öğrenci Gazeteci- Yazar Mete Çağdaş’a yaptıkları açıklamadaBizim hayalimizdeki Türkiye ile gördüğümüz Türkiye çok farklı. Sanki Bir Avrupa ülkesine geldik. Oysa biz Asya, Ortadoğu ülkeleri gibi bir ülkeye gittiğimizi hayal ediyorduk. Ama büyük bir yanılgı içersine düştük “dediler. Özellikle Sinop’u Çok beğendikleri belirten Avrupalı öğrenciler “ Sinop’ta özgürlüğün olduğunu gözlemledik. Gençler çok rahat bir yaşam sürüyorlar. Kısıtlama yaşadıklarını sanmıyoruz. Rahat bir şehir. Bu çok güzel bir olay “diyerek, Sinop’un kendilerine farklı bir şehir imajı verdiğini ileri sürdüler.

Öte yandan bu projenin gerçekleşmesinde pay sahibi olan Sinop Hayaller Tiyatrosu Genel sanat yönetmeni Enes Cangül ise konuyla ilgili yaptığı açıklamasında;  “ Şu anda Ulusal Ajans Erasmus kapsamında sunduğumuz projemiz gerçekleşiyor Sinop’ta…Play for Improvability” (Gelişim için Hareket) projesi  yani  Erasmus programı, bireylerin öğrenme hareketliliği kapsamında hazırlanmış, Türk Ulusal Ajansının desteğiyle Avrupa Komisyonu tarafından finanse edilen bir projedir. Proje kapsamında 9 ülkeden toplamda 30 adet katılımcı Sinop’ta eğitim faaliyeti yürütmektedir. “dedi

içhaber01içhaber02İÇHABER03

 

SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ :

YORUM YAP

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
500 Internal Server Error

Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator at [email protected] to inform them of the time this error occurred, and the actions you performed just before this error.

More information about this error may be available in the server error log.

sinop güvenlik sinop güvenlik kamera sinop şömine sinop samsun şömine