Manşet HaberSon Dakika

Pazarcı kavgası!

Sinop’un Gerze ilçesinde dün protesto olayı yaşandı.

İlçenin AK partili Belediye Başkanı Cevat Şensoy,Cuma pazarında ilçeye dışarıdan gelerek tezgah açan esnafları, bulundukları yerden kaldırıp başka bir yere göndermeye kalkışınca onların tepkileriyle karşı karşıya kaldı.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan esnaflar ;” “Biz sadece Cuma günleri tezgahımızı açıp ekmeğimizi kazanma derdindeyiz. Biz bunu kabul etmiyoruz. Bize gösterilen yer gerçekten tezgah açmaya müsait değil. Bizim işlerimiz aksayacak. Biz pazarcı esnafı olarak başkanla görüşme yapmaya çıktık, durumumuzu kendisine arz etmeye çalıştık fakat Belediye Başkanı “Ben kefenimle buraya geldim, sizinle görüşülecek bir konumuz yok. Biz size yer gösterdik gidin orada pazarınızı, serginizi açın” çıkışı yaptığını ve kendilerini dinlemediğini söylediler.
Pazarcılar, yıllardır burada vatandaşa veresiye ve ucuz mal verdiklerini, “bizim burada yerimizi değiştirmek demek bütün veresiye defterimizi yırtıp atmak demektir. Biz o kadar büyük esnaf değiliz. Belediye Başkanı versin alacaklarımızı biz gerekirse buraya gelmeyiz, Gerze’de tezgah açmayız” dediler.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu