30 Mart yerel seçimlerinden sonra, Sinop Merkez de Belediye’nin tekrar CHP tarafından kazanılması AK parti Sinop teşkilatı içersinde kısa süreli bir panik yaşanmasına neden oldu.

Çünkü Sinop’ta seçim kaybedilmiş ve yeniden belediye CHP’ye teslim edilmişti. Derhal suçlular bulunmalı ve hesap vermeliydi. Seçimler de hem parti aleyhine çalışıp hem de suçlu arayan bir gurup parti içi muhalefetin ilk işi ise zaten baştan beri istemedikleri il Başkanı Cengiz Tokmak’ı “Baş suçlu” ilan etmek oldu. Derhal işe koyulan bu muhalefet, hemen seçimin ertesi günü Sinop’ta dedikodu çıkartmaya ve bunu da hızlı bir şekilde yaygınlaştırmaya başladılar.

Başlık şu idi “ Cengiz Tokmak görevden kesinlikle alınacak

ve yavaş yavaş AK partililer bu spekülasyona inanmaya başlamıştı. Hatta Cengiz Tokmak’ın en yakınındakiler bile “ Olabilir” filan diyorlardı.

Artık nefesler tutulmuş ve şu haber bekleniyordu “ İl başkanı Cengiz Tokmak görevden alındı

Fakat ne yazık ki parti içi muhalefetin bu beklentisi boşa çıktığı gibi AK parti genel merkezinden gelen rapor da bunların kanatlarını iyice kırdı!

Gelen rapor da AK partinin 2009 yerel seçimlerine göre 30 Mart 2014 de Sinop il bazında % 11,8 lik bir oy artışının olduğu ve AK partinin Türkiye genelinde seçim kaybettiği 29 il de seçimi kaybetmesine rağmen oyunu arttıran 3.partinin Sinop olduğu belirtiliyordu. Ve yine 81 vilayet içersindeki oy artışı yaşanan 29.il Sinop oluyordu.

Sinop’ta kuruluşundan bu güne kadar bir il başkanının en fazla 1 veya bilemedin 2 yıl görev başında kalabildiği Sinop’ta mevcut il Başkanı Cengiz Tokmak 5 yıldır görev yapıyordu. Bu inanılması güç bir rekordu ama ne yazık ki gerçekti. İşte bu başarıyı çekemeyen parti içindeki muhalif bir gurup,devamlı Tokmak’ı görevden aldırabilecek oyunlar ve tezgahlar peşinde koşuyorlardı.Çeşitli dedikodular çıkarttılar ama hiç birinde de başarılı olamadılar.Şimdi son tezgahları ise İl başkanı Cengiz Tokmak ile AK parti Sinop Milletvekili Mehmet Ersoy arasında “ Soğuk savaş var “dedikodusu oldu.

Kendi çıkarları için paralel yapılanma ile birlikte hareket edebilen bu bir gurup muhalefet, Tokmak ve Ersoy ikilisinin arasında yazdıkları senaryo ile film oynatmaya başladılar. Tokmak’ın yakınındakilere “ Mehmet Ersoy Ankara’da Tokmak’ı görevden aldırmak için uğraşıyor” derken, Ersoy’un yakınındakilere de “ Cengiz Tokmak Ersoy’u Sinop’ta bitirmek için çeşitli oyunlar içersine giriyor “diyerek, bu ikilinin arasını açabilme yöntemlerini sahneye koyuyorlar. Şimdi Sinop’ta son durum bu. Yani il başkanı Cengiz Tokmak ile Milletvekili Mehmet Ersoy arasında “ Soğuk savaş var “dedikodusu. Oysa her ikisi de üzerlerine oynanan bu oyunun farkındalar ve bir bütün olarak hareket halindeler.

Öte yandan Sinop kulisinin son gündemi ise eski il genel meclis başkanı Uğur Giresun ve ekibinin il Başkanlığı için hazırlık içinde olduklarıyla ilgili fakat Uğur Giresun’un dün yaptığı açıklama “ Böyle bir şey yok. Benim için önemli olan işim ben işime bakıyorum “demek oldu. Yine Eski il genel meclis Başkanı Mustafa Demirel ve AK parti Sinop Belediye Başkan aday adayı olan Ayşe serpil Yıldız’ın ise AK parti Sinop merkez ilçe Başkanı olmak için sürekli kulis içersinde oldukları gözlemleniyor.

Kısacası Sinop AK parti de her şey yolunda ama dedikodusu cephesi ise sanki olağan bir durum varmış havası vermek için tüm oyun ve tezgâhlarını sürdürüyorlar.

Oysa şöyle bir düşünüldüğünde; Sinop’un 3 Büyük ilçesini AK partili adaylar kazanmıştır. Nasıl mı? 3 Dönemdir MHP’nin elinde olan Durağan Belediyesi AK partinin eline geçti. Yine MHP adayı Hasan Kara’nın kesin alacağı gözü ile Bakılan Boyabat Belediyesini AK parti kazandı.Ayancık’ta AK parti adayı Ayhan Ergün 3.kez başkan seçildi.İl genel meclisinde AK parti 16 üyelik kazandı.12 yıldır iktidarda olan bir parti için elbette bu bir başarıdır.hatta 2009 da %42.9 olan il bazındaki oy oranı 2014 de ise % 52.1 olmuştur.Bu ne demek bu Pazar seçim olsa Sinop’un 2 Milletvekilini de AK parti kazanacak demektir.

Durum bu halde iken parti içi muhalefetin özeleştiri yaparak,yeniden kendilerini 15 ay sonra yapılacak olan genel seçim için AK parti çatısı altında bulunmaları gerekirken,paralel yapılanma ile birlikte hareket ederek,Bizans entrikaları içersine girmeleri onlara hiç bir şey kazandırmayacaktır.

SONUÇ OLARAK: AK parti il Başkanı Cengiz Tokmak kale gibi yerinde sağlam duruyor ve Milletvekili Mehmet Ersoy ile çok uyum içersinde çalışmalarını sürdürüyorlar.

Bize göre yanlış yapanlar var ise; onlar da kıyı da köşe de kendi yazdıkları hikâyelere kendileri inanan ve salt kendi çıkarları için paralel yapılanma ile hareket eden tabiri yerinde ise daha düne kadar içinde bulundukları partilerini arkadan hançerlemeye çalışan Brütüs ekibidir!

SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ :

YORUM YAP

“Öyle değil işte !” için 20 cevap

 1. Leman Gördük dedi ki:

  böyle boş boş konuşanlar her zaman vardır ve olacaktır.meyve veren ağaç taşlanır heleki sinopta çalışan ve dürüst olan istenmez. Allah öyle büyük ki vefasızlarıda hainleride cezalandırır ben bunu bilir bunu söylerim. Cengiz başkan Allah yar ve yardımcınız olsun başarılarınız da daim olsun.

 2. yılmaz ünlendi dedi ki:

  herkez bunu böyle bılsın cengiz başkan sakın susma bu gençlık senın hep yanında bu gençlik bağırıyor senın için her meydanda :)

 3. sinope dedi ki:

  Yazık ki bu fesatlık ve entrikaların temeli yıllar öncesine dayanıyor.. Hemen her durumdan nemalanmak isteyen bu zihniyete en güzel cevap Milletvekilimizle, İl Başkanımızla, yönetimlerle ve üyelerimizle yek vücut yola davam ediliyor olmasıdır. Sinop Ada mah. ile Gelincik Mah. arasından ibaret değildir. İl genelindeki başarıyı görmek için rakamları yorumlamak dahi başlı başına yeterlidir…

 4. denız derya dedi ki:

  çok güzel anlatmışsınız kım neyı nasıl almak istere öyle anlıyor. cengiz bey in başarısı ortada beledıye kaybedıl dı ,. hırslar ve menfaatler yüzünden bız degıl sinop kaybettı.cengiz bey sinobun yarısını almış sinop merkezden ibaret degıl başarılar

 5. dürüst ve çalışkan bir başkanla çalışmaktan gurur duyuyoruz.her zaman yanındayız.bu başarının kolay olmadığını onlarda biliyor.karalamak kolay ama icraat yok.başkanım hep beraber durmak yok yola devam.bu yazılanlar sizi ve bizleri dah dedi ki:

  dürüst ve çalışkan bir başkanla çalışmaktan gurur duyuyoruz.her zaman yanındayız.bu başarının kolay olmadığını onlarda biliyor.karalamak kolay ama icraat yok.başkanım hep beraber durmak yok yola devam.bu yazılanlar sizi ve bizleri daha çok azimlendiriyor.başarılarınız daim olsun.

 6. turkan dedi ki:

  Artik kendi cikarlariniz ugruna yapmayin eger hepimiz Ak Partiliysek partimizi nasil daha guclu yapariz bunlari konusalim kenetlenelim partimizi daha guclu yarinlara tasiyalim dedikodulari birakalim dedikoduyla birsey olsaydi chp simdi iktidar olurdu Basbakanimizin hicmi hatri yok hepimiz bir olmaliyiz eger olay partimizse gerisi teferruattir dedikodulara kapilmayalim yazik.

 7. boybatluyuz dedi ki:

  Bunları bir kenara ATIN. DODURGALI TEKRAR İL BASKANI OLARAK GELİYOR.

 8. akıllı57 dedi ki:

  yılmaz kardeş gençlik cengiz başkanın arkasında diyorsunda gençler hala dişarda boş boş geziyor bak chp ye belediye taşeronları kaynıyor dairenin içerisinde yazık size yazik o karda kişta emek veren gençlere

  • mehmet sürer dedi ki:

   Emek veren bizsek tasasi size mi dustu bu oyunlara gelmeyiz biz is diye pesinden kosnuyoruz biz kimsenin…Tavsiyen sende kalsin

 9. mehmet sürer dedi ki:

  Kimisi kapı kapı gezip İncee hesaplar içinde olsada; o hesbin icinde kalleşlik varsa o hesap tutmaz……

 10. şenol KONUKCU dedi ki:

  Durmak yok yola devam.Cengiz başkanın hep yanındayız.Biz başkanın sinop için sevdalı olduğunu biliyoruz.Yatırımlardan daha çok yararlanmak ve sinop un gelişmesi için daha çok çalışılacak. Seçimlerde hainlik yapanlar utansın sinop bunu haketmiyor.Karadeniz bölgesinde İlçe gibi kaldık hep yerinde sayan bir il olarak görünüyoruz.

 11. durmuş yıldırımd dedi ki:

  Sayın başkan .itürür kervan yürür.sen yoluna devam et.Sayın vekilimle beraber SİNOP;A.geldiğinde fazla değil sakarya caddesinde kolkola girerek ,DÜŞMANLARININ.Gözünü kör et ki birdaha sesleri çıkmasın.AK.Parti seni ve çalışanı bilir kafanı yorma…SAYGILAR.başkanım.

 12. asya57 dedi ki:

  her sorunumuzla birebir ilgilendi, teşkilat onunla daha uyumlu daha dinamik çalıştı ve hala çalışıyor, Cengiz başkan yolun açık olsun, sen yürü biz peşindeyiz

 13. TUNÇ dedi ki:

  YUCE RABBİM TÜM FESATLİK YAPAN FEACE DE SECİMLERİ İZLEYEN, AKP li OLARAK GEÇİNEN İL BASKANI VE SAYIN VEKİLE KÖTÜ EMELLER DÜŞÜNEN SER GÜÇLERİ NASIL BİLİYORSA ÖYLE YAPSIN.

 14. yılmaz ünlendi dedi ki:

  akıllı 57 bız senın gıbı çıkar ılıskısı ıcın menfaat ıcın sevmedik bıs partımızı karşılıksız sevdık fıtne fesat olmadan cengız başkanda genclerın abısıdr ve sunu kafana sok bız ne kadar onun yanındaysak oda onun kadar bızım yanımızda dır herkez bunu böyle bılsın bak adımı soy adımı yazıyoprum sen onu bıle yazmaya korkuyosunn onun ıcın bos lafları bırak ıcraata bak hadı eyvallah

 15. mustafa dedi ki:

  yönetimlerle sık sık oynamak partiye yarar sağlamaz,ancak bazan kulak ardı edilen dostane uyarıları kulak ardı etmemek gerekir.sık sık yapılan değişiklikler,partiye zarar vermektedir.çünkü siyasetin içinde adamı sivritiyorsun sonra bilhassa yerel seçimlerde değerlendiremediğin o sivrittiğin adam gelip partiye batıyor,yani mızrağını partiye sokuyor.türkelide iki dönem seçim kaybetmenin sebebi budur.birincisi dostça yapılan uyarılara kulak asmamak,ikincisi sivrittiğimiz adamları kullanamamaktan kaynaklandı.tabi ilçe yönetiminin büyük yanlışları var gerekirse gene söyleriz.zira daha önce il yönetimine ve milletvekilimize durumu ısrarla izah ettik ama kendi dediklerini yaptılar,yani yanlışta ısrar ettiler baştan adaylar kesinleşmeden uyarmamıza rağmen kulak tıkadılar,ben temelden akpartiliyim.ilçede beni bilmeyen partili yoktur.ama laf anlatamadım.seçime girmeden geçmişolsun kaybettik isterseniz ne kadar fark yiyeceğimizide yazıyım dedim ama bird aha cevap alamadım.geçmişte ki hataları göz önünde tutarak,zamansız parti yönetimiyle oynamadan iyi bir çalışma ile sinop genel seçiminde %60 oy yakalanabilir.benim kimseyle kandavam yoktur.gelecek için yapılacak çalışmalarda katkımız olacaktır.kimseden bir özel beklentim yoktur selamlar.

 16. Akın Zengin dedi ki:

  ak gençlik seninle gurur duyuyor cengiz başkanım… Allah yolunu açık etsin herzman yanındayız…

 17. Mancarcı dedi ki:

  Sinopta siyaseten sıfırlanan, önceki dönem R.T ERDOĞANIN bizzat Sinop’a gelerek kendisine destek vermesine rağmen kaybeden, bu dönemde ise 3 bakan ve MÜSİAD gibi AKP destekli güçlü kişi ve kuruluşların Sinop’a gelip desteklemelerine rağmen Sinop insanı aday Hamza İNCE’ye oy vermemiştir. AKP %52,3’le iki milletvekili çıkarabilir çıtasını yakalamıştır.
  H. İNCE Sinop’ta hala KASILA KASILA gezsede Sinoplular bomboş biri, hava olduğunu tescillemişlerdir. şu an seçim olsun sonuç yine değişmez.

 18. Yaylamı dedi ki:

  EY MANCARCİ ARKADAS, GÜZEL İSTATİSLİK YAPMIŞSINIZ FAKAT KENDİNİ AKP li GÖSTERİP AKP ye HAMZA kızgınlığından AKP ye OY VERMEMİSSİN BIRAKIN ARTIK BU KİN NEFRETİ BIRAKIN BU KÜSKÜNLÜĞÜ BİRLİK OLUN BERABER OLUN BURADA KAYBEDEN SİNOP OLUYOR. VEKİLİN VE CENGİZ BASKANIN SİNOP a KAZANDIRDIĞI 300 YATAKLI HASTANEYİ YAZIN ONUN GÜZEL YORUMLARINI YAPIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
izmir escort

escort izmir

türk porno

antalya escort

izmir escort bayan

istanbul jigolo

bursa escort

porno izle

mobil porno

takipçi satışı

escort antalya

smmabi.com

şifresiz beğeni

instagram spam atma

travesti porno

escort bayan

eskişehir escort bayan

instagram takipçi hilesi

takipçi satın al

ucuz takipçi satın al

takipçi satın al

instagram takipçi

izmir escort

film izle

takipçi

takip etmeyenler

instagram takipçi

tiktok para hilesi

instagram yorum satın al

ifşa forumu

türk gerçek takipçi satın al

ucuz bot takipçi satın al

en ucuz smm panel

izmir escort bayan

istanbul escort bayan

ankara escort bayan

sinop güvenlik sinop güvenlik kamera sinop şömine sinop samsun şömine