bçcek ilaçlama Ev ilaçlama pire ilaçlama istanbul böcek çlama

Niye hep biz arkadaş?

2.237 Gösterim 4 Temmuz 2018 1:51

 

Sinop’a seçim öncesi sürpriz bir karar ile atanan ve ilk valilik görevi Sinop olan Vali Köksal Şakalar, Sinoplular tarafından pek tutulmadı!

Sabah 8 akşam 5 tipik bir devlet memuru gibi vali Şakalar’ın görev yaptığını ileri süren Sinoplular “ Nedir bu şehrin Valilerden yana şansızlığı? Şehrimize gelen doğal güzelliğin tadını çıkartmaya ve vaktini doldurmaya çalışıyor. Oysa Sinop ve Sinoplu hizmete susamış durumdalar. Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan, devamlı halkın içinde ve onların sorunlarının çözümü yolunda girişimler de bulunuyor.Sinop’a onu temsilen gelen Valiler de devlet konuk evi ile hükümet konağı arasında gidip gelerek mesai dolduruyorlar.Biz yeni Valimiz Sayın Köksal Şakalar’dan çok umutlu idik ama ne yazık ki umutlarımızı boşa çıkarttı “diyerekten,Vali Şakalar’dan duydukları memnuniyetsizliği dile getirdiler.

KAYMAKAM İKEN LOJMANI ÖNÜNDE PROTESTO EDİLMİŞ BİRİ

Öte yandan şimdi ki Sinop Valisi Köksal Şakalar’ın  Samsun’un tekköy ilçesinde kaymakamlık görevi yaptığı ve İlçeye Bağlı Köylere hizmet götürmediği gerekçesiyle  Tekkeköylüler tarafından lojmanı önünde protesto edildiği ortaya çıktı.

Samsun’un yerel gazetesi DENGE’de  Bekir Duran imzası ile çıkan haberi noktasına virgülüne dokunmadan aynen aktarıyoruz.

KENDİSİNE GELİNCE KUL HAKKI YOK VATANDAŞA GELİNCE VAR

Tekkeköy Kaymakamı Köksal Şakalar’ın İlçeye geldiği günden buyana koltuğundan kalkıp hiçbir hizmet yapmadığını iddia eden vatandaşlar. ‘Kaymakam beye Özel İdareden Özel Kıyak geçiyorlar diyerek tepkilerini dile getirdiler. Vatandaşlar Tekkeköy Kaymakamı Köksal Şakalar’ın Cami ve Okullara gönderilmek istenen Kum ve Çakıl’ın Köy Hizmetlerine ait kamyonla taşınmasına kul hakkı var diyerek yardım gelen yardımında geri çevirdiklerini söyleyerek, Kendisine ait 4.katındaki lojmanına Özel İdare Tarafından verilen 30-40 bin TL,turarında asansör yaptırınca kul hakkı olmuyor mu diyerek isyan ettiler. Vatandaşlar Tekkeköye bir sürü kaymakam geldiğini ancak, lojmanına çıkmak için 4. katına özel asansör yaptırmadı. Samsun İl Özel İdaresi Köy yollarına gelince ödenekte sıkıntı var diyor ama iş kaymakama gelince bir asansör için 30-40 bin tl, civarında asansör yaptırıyor. Özel İdareden Kaymakam Beye Özel İlgimi var diyerek köylerine bir an önce yardım gelmesini istediler.
ÖZEL İDAREDEN KAYMAK GİBİ KIYAK
Samsun’un Tekkeköy İlçesin’de market işletmecisi olan Hasan Sertaş Konuşmasında,’Tekkeköy Kaymakamının işi siyasete döktüğünü ifade ederek sözlerine şu şekilde devam etti: Tekkeköy Kaymakamı köyümüze gelen kum ve çakıl köy hizmetleri kamyoneti ile taşınmasına kul hakkı var diyerek izin vermedi. Ama kaymakam bey kendi işine gelince 4.Kattaki jolmanına 30-40 bin TL,turatında asansör yaptırması kul hakkı olmuyor mu. Bu konu hakkında kaymakam beyle konuştuk dilekçe yazdık ama bir sonuç alamadık. Konu bu şekilde uzayınca kaymakam beyle ters düştük. Daha sonra işletmiş olduğum markete devamlı polis göndererek, gelen müşterilerimize devamlı cezai işlem uygulatıyor bu vatandaşa yapılan büyük bir haksızlıktır. Özel İdare Köy yollarına gelince para bulamıyor ama iş kaymakam beyin 4. kattaki lojmanına gelince asansör yapmak için 30-40 bin TL,tutarın’da para bula biyor. Özel İdare’den Tekkeköy Kaymakamına kaymak gibi kıyak yapılıyor diyerek tepkisini dile getirdi.

 

SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ :

YORUM YAP

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir