MANŞETManşet Haber

Mantık ve vicdan dışı hareket!

Sinop’un Boyabat ilçesi İYİ PARTİ ilçe Başkanı Mithat Mor,İlçedeki yeşil alanın imara açılmasına öncülük eden ilçenin AK partili Belediye Başkanı Şefik Çakıcı’ya Sosyal medya hesabından sert tepki gösterdi.Mor; “Kıymetli hemşerilerimiz,
Bugün yapılan Boyabat Belediyesi aylık olağan meclis toplantısında görüşülen ve meclis gündeminin 5. maddesinde yer alan “Camikebir Mahallesi 650 ada, 4 parsel (Emniyet Müdürlüğü arkasında bulunan Belediyeye ait orman) imar ve plan değişikliği” konusu müzakere edilmiştir. Önceki günlerde imar komisyonunda görüşülen ve imar komisyonu üyemiz tarafından ret oyu verilen plan değişikliği bugün belediye meclisinde onaylanmıştır.
İYİ Parti grubu olarak adı geçen alanın imara açılması için yapılan oylamada tekrar ret oyu verilmiştir. Ancak diğer üyelerin kabul oyu ile bahsi geçen alan imara açılmıştır. Söz konusu olan yer, Emniyet Müdürlüğünün arkasında bulunan ormanın bulunduğu yerdir. Bu alan ilçemiz merkezinde kalan nadir ormanlık alanlardandır. Biz partimiz ve meclis grubumuz olarak bu bölgedeki ağaçların kesilmesini istemiyoruz ve sonuna kadar buna karşıyız.
Ülkemizde son günlerde çıkan ve canımızı, ciğerimizi yakan orman yangınlarıyla bir ağacın bile ne kadar önemli olduğu gerçeği bir kez daha anlaşılırken, bugün bu uygunsuz kararı almak oldukça mantık ve vicdan dışı bir harekettir. Aynı zamanda ilçemize ve tabiata yapılmış bir ihanettir.
Biz kahramanca vatanımızı ve bizlerin güvenliğini savunan emniyet güçlerimiz icin lojman veya tesis yapılmasına asla karşı değiliz. Fakat yer ve konum itibarıyla ormanlık olan bu alanda ağaç katliamı yapılarak bina inşa edilmesi kesinlikle uygun değildir, yanlıştır, bu affedilemez bir hata ve ağaç kıyımıdır, hatta cinayettir.
Boyabat’ta Emniyet Müdürlüğü yapılabilecek bir çok yer ve bina vardır. Bunlar değerlendirilebilir.
Takdir Boyabat halkınındır.”dedi.

İşte imara açılan o ormanlık alan…

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu