MANŞETManşet Haber

Maça devam!

 

Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP ) Sinop İl Başkanı Avukat  İnan Savaş Yüksel,Sinop’ta yaklaşık 80 inşaatın mühürlenmesiyle sonuçlanan ve imar planının mahkeme kararıyla askıya alınması ile  kentte inşaat sektörünü tamamen durmasına neden olan konuyla ilgili iktidara yüklendi.

Yüksel,yaptığı açıklamasında; “ … imar planı konusunda Belediye Başkanı ‘nın elini kolunu bağlamaya çalışıyorsunuz. Ama aslında Sinop’umuzun geleceği ile oynuyorsunuz. Bu şehrin kurtuluşu 1/25000’lik Çevre Düzeni Planı’nın değiştirilmesinden ve şehrin dört yeni mahallemize doğru büyümesinin önünün açılmasından geçiyor. Eğer gerçekten samimiyseniz, 1/25000 ‘lik planda yapılması gereken tadilatı yapın ve dört yeni mahallemizi imara açın. Aksi halde, bundan sonra bu hususta söyleyeceğiniz tüm sözler kadük kalacaktır “dedi.

Sinoplu bazı vatandaşlar ise CHP İl Başkanı İnan Savaş Yüksel’in topu taça attığını ileri sürerek “ Partisinin Belediye Başkanı olan Barış Ayhan, aday olmadan önce Sinop’un imar planını ve gelecekte durumun bu noktaya geleceğini bilmiyor muydu? Sonra İnşaatların mühürlenmesine ve mahkeme kararı ile yürütmenin durdurulmasına sebep olan bir sivil toplum örgütü değil mi? Hani Sinop’ta imarı durduran karara neden olan bu dernek yöneticileri davalarını geri çekecekti? Ve yeniden kaldığı yerden devam edilecekti.Ne oldu da hangi konuda anlaşma sağlanmadı da bu kişiler davalarından vazgeçmediler? Sayın başkan kendi partisi içinde top çevirip tribünlere oynamak isteyebilir. Fakat rakip takıma gol atayım derken topu taça atıyor farkında değil “diyerek,CHP il başkanının kendi partili Belediye Başkanı Barış Ayhan’ın imar konusunda yetersiz kalışını iktidara yüklenerek kurtarmaya çalıştığını ileri sürdüler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu