Manşet HaberSAĞLIK

Lafa değil hizmete bak!

Sinop’ta  Bakanlık tarafından  yaklaşık  8 ay önce kamulaştırılarak devlete kazandırılan kız öğrenci yurdu,”müteahhit ederinden fazla para kazandırılarak zengin edildi “denilerek CHP ve İYİ parti tarafından tepkilere neden olmuştu.İşte muhalefetin tepkisini çeken o yurt, öğrenci yerleştirme konusunda Türkiye birincisi oldu.

Sinop’ta  Gençlik Spor Bakanlığına ait 5 yurt, 5 bin 200 öğrenci ile tam kapasite doldu. İlde üniversite öğrencilerinin yüzde 70’i KYK yurtlarına yerleştirildi. Öğrenci açıkta bırakmama ve yerleştirmede Sinop, Türkiye’de ilk sırada yer aldı. 11 bin öğrenci kapasiteli Sinop Üniversitesi’nin yurt sorununun ortadan kalkmasıyla önümüzdeki dönem yüzde 30 daha büyümesi bekleniyor.

Sinop’taki şu anki mevcut 5 bin 200 öğrenci kapasitesinin yaptığı iki yurtla 3 bin 800’ünü karşılayan Kar Grup A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Kara, kız öğrencilerin yüzde 95’ine, erkek öğrencilerin yüzde 80 ‘ine yuva olmanın haklı gururunu yaşadıklarını söyledi.
Fatih Kara yaptığı açıklamada; “Türkiye’nin gençlerine hizmet etmek aşkıyla Sinop’umuzda bulunan çok sayıda öğrenci kardeşimize destek vermek için, milletimizin hiç bir evladı sokakta kalmasın şiarıyla hareket ederek; önce bin 372 kapasiteli Mahmud Kefevi yurdunu 11 ay gibi kısa bir sürede teslim ederek gençlerimizin hizmetine sunduk. Sürekli artan yurt ihtiyacını öngörerek, konuşanlara ve konuşulanlara aldırmadan sadece en iyi bildiğimiz işi yaparak, 2 bin 218 kişilik Seyyid İbrahim Bilal öğrenci yurdunu yine bir yıl gibi kısa bir sürede tamamladık. Kar grup ailesi olarak bugün Sinop’ta gelinen noktada kız öğrencilerin yüzde 95’ine, erkek öğrencilerin yüzde 80 ‘ine yuva olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bizlere gençliğe hizmet noktasında vesile olan ve hiçbir zaman desteklerini esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na şükranlarımızı arz ederken, yurtlar üzerinden yapılan tüm algıları kırmanın mutluluğu içerisindeyiz. Kar Grup A.Ş olarak Sinop için hizmetlerimize devam edeceğiz” dedi.

KAR GRUP  A.Ş YÖNETİM KURULU BAŞKANI FATİH KARA…

Genç müteahhit Fatih Kara’nın üniversite öğrencilerine yuva yaptığı ilk yurt, kız yurdu olarak kullanılmıştı.Bu sene erkek öğrenci yurdu olarak kullanılıyor.

KAR GRUP A.Ş tarafından Sinop’a yapılan bu öğrenci yurdu, bakanlık tarafından satın alınarak devlete kazandırılmıştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu