MAGAZİNManşet Haber

Herkes orada!

 

Sinop’un eski Valilerinden olup, FETÖ bağlantısı nedeniyle 15 Temmuz 2016 yılındaki hain darbe girişiminin ertesi günü, yani 16 Temmuz 2016 tarihi sabahında görevi başında iken alınan Türkiye’deki Tek vali olan Yasemin Özata Çetinkaya’nın Sinop’ta 22 dönüm arazisi olduğu ortaya çıktı.

Halksesi. com’un edindiği bilgilere göre kadın vali, Sinop’ta görevde iken 22 dönüm araziyi 125 bin TL’ye aldı.Bilindiği üzere kadın Vali Çetinkaya’nın Sinop’ta albay rütbesi alan eşi de FETÖ bağlantılı çıkmış ve tutuklanarak cezaevine konulmuştu.Halen cezaevinde bulunan Albay eşin dosyası Yargıtay da bekletiliyor. Silahlı terör örgütüne üye olma’ suçundan 15 yıl hapis cezası istemi ile yargılanan eski Sinop Valisi Yasemin Özata Çetinkaya’nın davası ise Samsun 3.ağır ceza mahkemesinde devam ediyordu.

NEDİR BU YALI KÖYÜNÜN ÖZELLİĞİ?

Öte taraftan ileri sürülen iddialara göre 2B arazilerini ucuz fiyatla satın alan birçok bürokrat ve siyasetçinin deniz kenarındaki bu yalı köyünde arazi sahipleri oldukları ileri sürülüyor.

Eski Sinop Valisi Hasan İpek, ve mevcut Sinop İl Özel  idare genel sekreter yardımcısı Murat Özmen ve bazı siyasilerin  bu köyde arazi sahibi oldukları ileri sürülen iddialar arasında.

PEKİ 2B ARAZİSİ NEDİR?

2B arazisi, orman vasfını kaybetmiş, kadastro marifetiyle orman alanları dışında yer alan, bir daha geri kazanılamayan ve ıslah edilemeyen arazilere deniyor.

Devletten ucuz fiyatla satın alınan 2B arazileri, alındığın iki üç kat üstü fiyatla satılabiliyor. Bunu normal sıradan vatandaşların takibinden çok kamu kurumunda görevli kişilerin Ahbap çavuş ilişkileriyle  öğrendikleri ve satın aldıkları biliniyor.

Kadın Vali Sinop’ta görevi başında iken arazi satın almayı da ihmal etmemiş.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu