KÜLTÜR SANATManşet Haber

Her şey bir inat yüzünden!

 

Sinop’un Eymür köyü’nde 1990 yıllında minaresiz yapılan cami için geçtiğimiz günlerde minare yapılmasına karar verilince, bu kez köy sakinlerinden bir gurup minarenin sağ taraftan bir gurup da sol taraftan olması gerekir diye tartışma başlatmışlar ve devreye Sinop il müftüsü Ali Hayri Çelik girmişti.

Müftü, minarenin yerini göstermiş ve her iki tarafı da bu konu da ikna etmişti.Fakat bir gün sonra yeniden tartışma başlatan guruplar arasında bulunan köy imamı Muhittin Bostancı’nın eniştesi 67 yaşındaki Şaban Keçe kalp krizi geçirdi.Samsun’un Bafra ilçesinde özel bir hastanenin yoğun bakım servisine kaldırılan Keçe’nin durumu ağır.

MİNAREDEN VAZGEÇİLDİ

Öte yandan köy muhtarı Hüseyin şahin’i suçlayan köy sakinleri ;“ Bu noktaya gelinmesinin tek sorumlusu muhtarımız Hüseyin Şahin’dir. Onun inadı yüzünden ikiye bölünüldü “dediler.

Dün minare “ Sol taraftan olacak” diyen köy muhtarı caminin sol tarafını kazdırdı. Fakat kalp krizi nedeniyle etkilenen köylüler muhtara sahip çıkmayıp, yalnız bırakınca muhtar Şahin de açtığı yeri kapatmak zorunda kaldı. Cami imamı Muhittin Bostancı son durum hakkında ise şunları söyledi: “ Son üzücü olay başta olmak üzere köy de moraller iyice bozuldu. Bunun üzerine minare yapılmasından vazgeçildi. Yani köy camimiz inat yüzünden minaresiz kaldı “dedi.

Eymür camisi artık “MİNARESİZ CAMİ “

Müftü Ali Hayri Çelik,köylüyü ikna etmek için köye kadar gitmiş önce söz almıştı fakat sonrasında müftü köyden ayrılır ayrılmaz tartışma yeniden alevlendi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu