GENELManşet Haber

Hayırlı evlat

Sinop’ta Sosyal medyada köylülerle videolar çekip paylaşan Hilmi İnce, sosyal medya üzerinden kazandığı ilk parayla “Bunu onlara borçluyum” diyerek köylülerine baklava ikram etti.

Sinop’un  Dikmen ilçesine bağlı 20 haneli Kırçal Mahallesi Kayışlı Küme Evleri’nde yaşayan 21 yaşındaki Hilmi İnce, sosyal medya üzerinden köylülerle birlikte video çekerek paylaşımlar yapmaya başladı. Yaptığı paylaşımlarla aynı zamanda köyünün tanıtımına da katkı sağlayan İnce, dikkatleri üzerine çekmeyi başararak 50 bin takipçiye ulaştı. Kazandığı ilk parayla da “Hayalimdi, bunu onlara borçluyum”diyerek köyde kapı kapı dolaşıp komşularına baklava ikram etti.

20 kişilik köyden 50 bin kişiye ulaştım”

Küçük bir köy olan Dikmen Kayışlı Küme Evleri’nde yaptığı paylaşımlarla sosyal medyada 50 bin takipçiye ulaşarak büyük bir başarıya ulaşan İnce, “Lise yıllarında video çekmeye merakım vardı. Üniversite eğitimimi tamamladıktan sonra köyde videolar çekmeye başladım. Sosyal medyada yoğun ilgi gördü, insanlardan güzel tepkiler aldım. İleriye dönük çok tutulacağıma inanmıyordum açıkçası. Çünkü, küçük bir köyde doğduk büyüdük. 20 kişinin yaşadığı köyde toplamda 50 bin takipçi elde ettim. Çoğu kişiye göre ufak olabilir ama benim için bir başarıdır 50 bin kişi.” İfadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu