Manşet HaberYEREL

Halksesi yazarsa doğrudur!

 

İstanbul’da Sinoplu gurbetçiler tarafından kurulan İstanbul Sinopspor takımı kamp yapmak için Sinop’un Ayancık ilçesine gelmişti.Daha sonra takımdan 2 futbolcu ve bir yöneticinin Korona virüs test sonuçlarının pozitif çıktığı bilgisine ulaşan Halksesi.com bunu haber yapmış ve kamuoyuna duyurmuştu.

Bunun üzerine Kulüp Başkanı Rafet Orhan,haberi yayımlayan halksesi yerine kendilerine yakın başka bir yerel gazeteye açıklamada bulunarak “Sosyal medya platformlarında ‘İstanbul Sinop Spor Ayancık’a Korona Getirdi’ başlığı ile kulübümüz ile ilgili gerçeği yansıtmayan maksatlı ve yıpratıcı haberler yayınlanmıştır. İddia edildiği gibi teknik heyetimizde ya da diğer futbolcularımızda pozitif bir vaka durumu da bulunmamaktadır.
Dün olduğu gibi bugün de yarında İstanbul Sinop Spor Sinop’ta, Ayancık’ta, Gerze’de ve diğer ilçelerde kamp yapmaya devam edecektir. İstanbul Sinop Spor Kulübü gerekli tüm tedbirleri almış ve gerekli tüm işlemler yapılmıştır. Bugün bütün futbol kulüplerinde bu vakalar yaşanırken İstanbul Sinop Spor Ayancık’a Korona virüsü getirdi diye başlık atmayı kulübümüzü yıpratmaya çalışılacak haberler yapılmasını kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.”diyerek,haberimizi ve sosyal medya üzerinde haberi gündeme taşıyanları yalancılıkla suçlamıştı.

TAKIMDA 37 VAKA OLUP 17’Sİ POZİTİF ÇIKTI.

Öte yandan Halksesi.com’un edindiği bilgilere göre dün itibarıyla futbol kafilesinde Başkan Orhan’ın yalanlamasını yalanlayan sonuç ortaya çıkmış durumda.

Edinilen bilgiye göre kafilede 37 Covid hastası olup bunlardan 17’sinin test sonuçlarının pozitif çıktığı öğrenildi. Takım kafile halinde Sinop Gençlik ve Spor il müdürlüğüne bağlı KYK yurtlarında KARANTİNA altına alındılar.

 

İŞTE RAFET ORHAN’IN O AÇIKLAMASI:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu