Manşet HaberSon Dakika

Bulunsun!

 

Sinop’un Gerze ilçesi Milli Eğitim Müdürlüğü bahçesinde birkaç gün önce kesilen tarihi çam ağaçları ile ilgili olarak CHP Gerze ilçe teşkilatı sert tepki gösterdi. CHP İlçe başkanlığından yapılan açıklamada şu sorular soruldu ve cevap beklenildiği belirtildi.

İşte CHP Gerze ilçe başkanlığının sorduğu o sorular:

Tarihi İnkılap İlkokulu Binasının önündeki yaşlı 4 adet çam ağacı kesilmiş bulunmaktadır. Bina İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak kullanılmaktadır. Ağaçların hangi kurum, kuruluş veya makam tarafından ne amaçla kesilip kaldırıldığı bilinmemektedir. Bu nedenle İlçe Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığımıza şu soruları yöneltmek ve yanıt almak durumunda kaldık.

Bina kadar tarihi nitelikte olan bu ağaçların kesimi ile ilgili izin ve bilirkişi raporu var mıdır? Ağaçlar çevresine zarar veriyor ise bu zararların değişik yöntemlerle giderilmesi yoluna neden gidilmemiştir? Tarihi bina ile ağaçların birlikte “SİT” alanı niteliğinde olması neden dikkate alınmamıştır? Doğal ve tarihi özellik nedeniyle Gerze Halkı önceden neden bilgilendirilmemiştir? Halkımızı aydınlatıcı açıklamanın ilgili makamlarca yapılmasını önemle bekliyoruz.”

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu