KÜLTÜR SANATManşet Haber

Bu son olsun!

 

Bir yerel gazete haber sitemizin vergi mükellefi olmadığını ve Genel yayın yönetmenimiz Mete Çağdaş’ın da gazeteci olmadığını iddia etmiş.

Birincisi HALKSESİ.COM internet sitesi VERGİ MÜKELLEFİDİR.İsteyen gidip bunu Sinop vergi dairesinden rahatlıkla öğrenebilir.

İkincisi gelelim Mete Çağdaş’ın gazeteci olmadığına…

Mete Çağdaş,bu iddiayı yapan yerel gazete Sinop piyasasında yok iken, bir başka yerel gazete olan “Bizim Karadeniz “isimli gazete de köşe yazarlığı yapıyordu.Ve bu iddiayı yapan o gazetenin kurucusu da o yıllarda Mete Çağdaş’ın köşe yazarlığı yaptığı gazetenin sahibi olan Ömer Yılmaz’ın çantasını taşıyor, getir götür ayak işlerini görüyordu!

Mete Çağdaş  ATV televizyonunda 11 yıl,STAR gazetesinde 3 yıl,SABAH gazetesinde 2 yıl olmak üzere bu ulusal gazetelerin ve televizyonun Sinop temsilciliğini yapmış biridir.Mete Çağdaş’ın basılı iki adet kitabı bulunmaktadır.40 yıla yakın zamandır Ulusal ve yerel gazetelerde görev alan Mete Çağdaş,5 dönem de Sinop gazeteciler cemiyeti başkanlığı 3 yıl da Türkiye gazeteciler federasyonu yönetim kurulu üyeliği yapmıştır.Türkiye de meslek hayatının yarısından fazlası mahkeme salonlarında geçen ender gazetecilerden biridir Mete Çağdaş…

Biri 2002 yılı diğeri de 2019 yılı olmak üzere yaptığı haber nedeniyle 2 kez cezaevine atılmış biridir.

Yine yaptığı haber miting yapılarak telin edilen dünyadaki tek gazeteci sıfatına sahip biridir.

O zaman siz hangi cüret ile hangi dayanak ile hangi belge ile Mete Çağdaş’ın gazeteci olmadığını iddia ediyorsunuz?

Madem gazeteci değil o zaman onlarca  “ Basın yoluyla hakaret” davasına neden maruz bırakıldı,Hapse atıldı, binlerce lira para cezasını ne diye ödedi?

Madem haber sitemiz VERGİ MÜKELLEFİ değil.O zaman devlete ödediğimiz vergi paraları niçin?

Ödeme zorluluğu çektiği için yapılandırma yaparak devlete tıkır tıkır vergisini ödeyen bir internet haber sitesi olan Halksesi.com aleyhinde yaptığınız yorum ve haberler  ÇAMUR AT İZİ KALSIN’dır!

Lakin GÜNEŞ BALÇIKLA SIVANMAZ.Sinop ve Sinoplular Mete Çağdaş’ı da çok iyi tanıyor ve biliyor bu çamur haberciliği yapan gazetenin kurucusunu da…

Bu zaman kadar sustu isek ASALETİMİZDENDİR…

Her lafa verilecek cevabımız vardır lakin

“ BİR LAFA BAKARIZ BİR DE ADAMA BAKARIZ ADAM MI DİYE “

Şimdi aldınız cevabımızı artık önünüzden yiyin bizden bir şey çıkmaz size “KAYADAN ALACAĞINIZ ANCAK TOZ OLUR “

 

Halksesi.com Yayın kurulu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu