GENELManşet Haber

Bu olay büyür gibi!

 

Sinop’un Boyabat ilçesi Esentepe mahallesine  kurulacak baz istasyonunu  için  mahalle sakinleri büyük tepki gösterdiler.

Baz istasyonu için dikilen direğin etrafında toplanan vatandaşlar tepkilerini dile getirdiler.

Mahallede yaşayan kadın, erkek ve çocuklar,  mahallede çocukların oyun alanı ve  mahalle sakinlerinin seyir yeri olarak kullandığı alana  baz istasyonu  kurma çalışmalarına başlanmasına  baz istasyonu etrafında toplanarak protesto etti.

Esentepe mahallesi sakinleri, “Mahalle  içerisine baz istasyonu istemiyoruz. Mahallemizin en güzel yeri burasıdır. Çocuklarımız  yazın burada oyun oynuyorlar, bizler ise semaver yapıp Boyabat’ı buradan seyrediyoruz. Neden bizim Boyabat’ın en güzel yerine baz istasyonu yapma kararı vermişler. Yüksek tepelere yapsınlar. Biz burada baz istasyonu istemiyoruz. “dediler.Mahalleliler ;“ Bizim seçtiğimiz adam getirdi, bunu tepemize diktiriyor. Bu direkten alacakları parayı başka yerden alsın.” diye tepkilerini dile getirdiler. Bazıları ise konuşmak yerine ellerinde ” Radyasyon’dan uzak dur, sağlıklı bir gelecek kur…” “Radyasyon istemiyoruz” “Kanser olmak istemiyor” pankartları ile  protestolarını dile getirdiler.

 

Haber:Davut Koçyiğit /Boyabat

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu