GÜNCELManşet Haber

Bir yanlışlık olmasın!

Samsun CİHANNÜMA il temsilcisi FETÖCÜ çıktı.

Kurucuları arasında AK parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş’in de bulunduğu CİHANNÜMA yapılanması da tıpkı FETÖ yapılanması gibi üyelerini referans ile yapıyordu.

Polisin Samsun merkezli Ankara ve Kırklareli illerinde yaptığı eş zamanlı FETÖ/PDY operasyonunda 3’ü kadın 21 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin ev ve işyerlerinde yapılan aramada ele geçen delillere el kondu. Gözaltına alınanların bir kısmının  Bylock kullandığı, Bank Asya’da katılım hesaplarının bulunduğu, terör örgütünün toplantılarına katıldıkları ve himmet verdikleri öne sürüldü.

Gözaltına alınıp mahkemeye çıkartılan CİHANNÜMA Samsun il temsilcisi İlker Efe ile Babası Muzaffer Efe tutuklanarak cezaevine konuldular.

 

SAMSUN’DAN SİNOP’A GELENLERİN CİHANNÜMA İLİŞKİSİ İDDİASI

Öte yandan Samsun’dan AK parti Milletvekili Nazım Maviş’in referansları ile Sinop’ta bazı kurumlara müdür olarak atananların da CİHANNÜMA üyesi oldukları iddia ediliyor.CİHANNÜMA kurucusu olan ve Sinop’a atamalarda referanslığı söz konusu olan AK parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş’in bu son gelişmeler karşısında ne diyeceği merak konusu ediliyor.

MAVİŞ’İN DOKTORA TEZİNDE FETÖ İZİ !

Ayrıca,yerel bir internet gazetesi yaptığı haberinde ;AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş’in 15 Temmuz 2016 hain darbe girişiminden bir yıl sonra tamamlanan doktora tezinin neredeyse tamamen terör örgütü üyesi olmaktan ve anayasal düzeni cebir ve şiddet kullanarak yıkmaya teşebbüs etmek davasıyla hapiste bulunan Fetöcülerin çalışmalarını dayanak olarak hazırlanmış olması ve sonuç bölümünde tamamen Fetöcülerin fikirleriyle şekillenmiş olduğunu ileri sürmüş bunun üzerine maviş tarafından haberi yapan kişiye dava açılmıştı.Mahkeme ise gazeteciye haklı bulmuş ve“Sanığın gazeteci kimliği ile haber yaptığı, hakaret kastı ile hareket etmediği, sanığın savunmasının aksinin ortaya koyulmaması. Haber içeriğinin müştekinin (Nazım Maviş’in) doktora tezi olgusuna dayanıyor oluşu. İçerikte müşteki (Nazım Maviş)  hakkındaki iddiaların dile getirilip araştırılması gerektiğine işaret olunması. Gazetecinin düşünce ve ifade özgürlüğü çerçevesinde eleştiri ve haber verme haklarının göz önünde bulundurularak beraatine” Şeklinde karar vermişti.

NAZIM MAVİŞ CİHANNÜMA TARAFINDAN DÜZENLEN HER ETKİNLİĞE ELİNDEN GELDİĞİNCE KATILIP KATKI SAĞLAYAN BİRİ OLARAK TANINIYOR.

MAVİŞ’İN SEÇİM ÇALIŞMALARINA CHANNÜMA GENEL BAŞKANI VE ARKADAŞLARI BİZZAT GELEREK KAZANMASI İÇİN ÇALIŞMALARDA BULUNMUŞLARDI.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu