Manşet HaberSon Dakika

Bakan eden yok!

Sinop’un Ayancık ilçesi Devlet Hastanesi’nde endoskopi ve kolonoskopi işlemleri yapılmaya başlandı.

Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Ahmet Çakmak tarafından gerçekleştirilen uygulama ile gastrit, reflü, ülser gibi mideye yönelik hastalıklar ile kolonoskopik inceleme ile de kalın bağırsak hastalıkları teşhis edilerek tedavileri yapılıyor.

Ayancık Devlet Hastanesi’nde ilk defa gerçekleştirilen uygulama ile ilgili olarak Ayancık Devlet Hastanesi Başhekimi Hasan Ergenç, “Hastanemize alınan son teknolojik cihazlar ile endoskopi ve kolonoskopi hizmetine başlamış olmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Başarılı doktorlarımızdan Genel Cerrahi Polikliniğinde hizmet veren, Opr. Dr. Ahmet Çakmak tarafından sindirim sistemi hastalıklarının tanısı, tedavisi ve takibi yapılmakta olup, tanı ve tedavi de başta gastroskopi, rektoskopi, kolonoskopi ve ultrason gibi tanı yöntemleri kullanılmaktadır. Gelen hastalarımız uzman doktorlarımızın gerekli gördüğü takdirde yatarak tetkik ve tedavileri yapıyor.Devletimizin imkanları ile Hastanemize kazandırılan teknik açıdan modern son teknolojik cihazlar ile hastalarımıza tanı ve tedavi amacıyla endoskopi ve kolonoskopi işlemleri yapılmaya başlandı. Bu sayede Ayancık’ın güzel insanlarının başka hastanelere gitmelerine gerek kalmadan işlemlerinin ilçemizde yapabilirler. İlçemize hayırlı olsun” dedi.

Öte yandan araştırma hastanesinden bir alt sınıf olan  A-2 ehliyetli Sinop Atatürk devlet Hastanesi’nde bu imkanın olmaması Sinopluların tepkisine neden oldu.Vatandaşlar; “ Hakikaten artık iyice inandık bu şehir sahipsiz bir şehir.A-2 sınıfına sahip bir hastane olan Sinop devlet hastanesi, 300 yataklı iken 500 yataklı yapıldı.Her branştan en az 4 doktor olması gerekir iken bazı branşlarda hiç doktor bulunmuyor.Şimdi biz kime ne diyelim İlin Milletvekiline mi? Sağlık İl müdürüne mi,Devlet hastanesinin baş hekimine mi? Son model hastanenin hem de A-2 sınıfına sahip bir hastanenin ilçe hastanelerinin sahip olduğu olanak ve imkanlarına sahip olmaması kimin suçu? “dediler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu