DÜNYAManşet Haber

Atışma büyüyor!

 

Karadeniz Turizm İşletmecileri Derneği (KATİD) Sinop  şubesi Başkanı Ali Yılmaz’ın yaptığı açıklamalara Belediye Başkanı Barış Ayhan’dan sert cevap geldi.

KATİD Başkanı Ali Yılmaz Bir yerel gazeteye yaptığı açıklamasında Barış Ayhan için “ Sen CHP’li değilsin.CHP’yi sadece atlama tahtası olarak görüyorsun.Sinop Belediyesi Kanunları uygulamıyor Sinop Belediyesi bu nedenle Kanunsuzdur ve meşru değildir “dedi.Bu sözlere çok kızan Başkan Ayhan ise Yılmaz’ın sözlerine “ Sataşmanın boyutu TERBİYESİZLİK sınırını aşmıştır “dedi. Başkan Ayhan; “Siz Sinop Belediyesi ile ilgili her türlü iddiada bulunabilirsiniz, ama asla Barış Ayhan CHP’li değildir diyemezsiniz” dedi.
Başkan Ayhan açıklamasının devamında şunları söyledi: “Öncelikle maalesef sizlerin huzuruna böyle hoş olmayan bir konu üzerinde çıkmak konuşmak istemezdim. Sinop’a dair yatırımlarımızı Sinop’un geleceğini Sinop’un huzuru, refahı ve mutluluğu için yapacağımız projeleri konuşmak için çıkmak isterdim. Ama maalesef artık sataşmanın boyutu terbiye sınırını aşmıştır. Saygı çerçevesini de aşmıştır. Tamamen özel alanımıza girmiştir. Bu sebeple kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı duydum. Son günlerde bir beyefendinin belediyemizle ilgili birtakım imar planı ile ilgili kendisini planlı bir yeri ile ilgili veya kendi arazisi ile ilgili bir takım asılsız iddialar vardı. Bu iddialar ardından eşine ait olan bir iş yerine 7 sene önceki verilmiş ruhsatla ilgili ağıza alınmayacak ifadelerle çok çirkin yaşına yakışmayacak ifadelerle basın açıklamasıyla şahsıma hakarete varan ifadeler bulmuştur. Bunlardan beni en çok rencide edeni Sinop Sinop Belediye Başkanı ‘CHPli  değil’ ifadesidir. Sinop ile ilgili Sinop Belediyesi ile ilgili her şeyi söyleyebilirsiniz, her türlü iddiada da bulunabilirsiniz. Bunu tabii ki hukuk çerçevesinde yapmak zorundasınız. Ama siz asla ve asla Barış Ayhan’a CHP’li değil diyemezsiniz. Bu sizin haddiniz değildir. Sizin bilginiz, beyniniz, diliniz böyle bir cümleyi kullanmaya yetkili değildir“dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu