DÜNYAManşet Haber

Al sana girişimci!

 

Sinop’un Boyabat ilçesinde yaşamını Sürdüren iş insanı Yalçın küçükbaş,2014 yılı Ocak ayında dönemin Sinop Valisi Yavuz Selim Köşger’e başvuru da bulunarak babası Necdet Küçükbaş adına bir okul yaptırmak istediklerini belirtti.Anlaşma sağlandı ve imzalar atıldı. Küçükbaş 4 yıl önce 238 bin dolar parasını bozdurdu ve  500 bin TL parayı okul yapımı için Sinop il Özel idare hesabına yatırdı.

4 YIL DA 4 VALİ GÖRDÜ OKULUNU GÖREMEDİ

Ondan sonra Vali gitti yerine yeni ve bayan Vali geldi.O Vali de Küçükbaş’ın görüşme talebine randevu bile vermedi.2015 Yılında Sinop Vergi rekortmeni seçilen Yalçın Küçükbaş,bugün yarın çağrılırım diye Vali hanımdan randevu beklerken, 2016 yılında gerçekleşen FETÖ darbesi girişiminin ertesi gününde FETÖ bağlantısı iddiası ile 81 Vilayetten tek görevden alınan Vali olan Sinop Valisi Yasemin Özata Çetinkaya ile umutlarını yeni gelecek olan Valiye bağladı. Bayan Vali’den hemen bir gün sonra göreve yeni gelen Vali de çok kısa süre kaldı ve o da Sinop’tan gitti.Daha sonra 4.Vali geldi ve o da çok kısa süre kaldıktan sonra merkeze çekildi.Şimdi 5.Vali geldi fakat Küçükbaş tükendi!

BENİM PARAMI GERİ İADE EDİN

Küçükbaş “ Bugün yarın başlayacaklar diye 4 senedir bekliyoruz. Ama daha bir çivi bile vurulmadı. Tek arzumuz Babamın sağlığında okulun açılışını gerçekleştirmek. Yani sağlığında görsün istiyoruz. Eğer yapmayacaklar ise de benim paramı bugün ki değeri ile geri iade edilmesini istiyorum “dedi.

BÖYLE HÜRMETKAR OLDUĞUNDAN TEBRİK EDİYORUM

Dönemin Sinop, şimdi Aydın Valisi olan Yavuz Selim Köşger ise protokol töreni esnasında basın mensuplarının da bulunduğu Valilik toplantı salonunda yaptığı konuşmasında “ Yalçın beyi babası hatırasına böyle hürmetkar olması nedeniyle tebrik ediyorum. Böyle bir güzelliği hayata geçirecek olması dolayısıyla teşekkür ediyorum. İş hayatında da başarılarının devamını diliyorum “demişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu