60 Trilyon bütçe ile…

1.159 Gösterim 8 Ekim 2015 12:48

Sinop Üniversitesi tarafından düzenlenen 2015-2016 akademik yılı açılış töreni sağanak yağmur altında başladı.

Akademik yıl açılış töreni kapsamındaki ilk program Sinop Valiliği önünde düzenlendi. Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın’ın Hükümet Konağı önünde bulunan Atatürk Anıtına Üniversite çelengini sunmasıyla gerçekleştirilen törende Üniversite öğretim üyeleri de hazır bulundu. Buradaki programın ardından Akademik yıl açılış programı, Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Otelinde devam etti.

Burada yaptığı konuşmasında öğrencilere seslenen Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın, başarıya giden yolun çalışmaktan geçtiğini söyledi. Dalgın; “Sizler geleceğimizin teminatı, bizim veli nimetimizsiniz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bir yılda Sinop Üniversitesine 50-60 trilyonluk bütçe ayırıyorsa bu tamamen sizlerin en üst düzey donanımla yetişmeniz içindir. Bizler ülke içinden ve dışından alanında uzman hocaları bulup Sinop Üniversitesine çekebilmek için saatlerce dil döküyorsak emin olun sizin daha güzel yetişmeniz içindir. Lütfen değerli olduğunuzu, bu necip milletin bugün olduğu gibi gelecekte de size çok ama çok ihtiyacı olacağını göz ardı etmeden kendinizi iyi yetiştirin. Siz bu millete bu devlete lazımsınız; birilerinin maşası olarak, günübirlik yaşamı alışkanlık edinerek kısa sürede saf dışı kalmaktan, tarihin çöplüğüne atılmaktan sakının; tarih yazmak ve tarihi dönüştürmek için iddialı olun, hain emeller taşıyanların değirmenine su taşımayın, aklınızı kimseye kiraya vermeyin.  Bu duygularla siz gençlerimize sağlık, ve başarı dileklerimi iletiyorum” diye konuştu.yağmur

SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ :

YORUM YAP

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
500 Internal Server Error

Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator at [email protected] to inform them of the time this error occurred, and the actions you performed just before this error.

More information about this error may be available in the server error log.

sinop güvenlik sinop güvenlik kamera sinop şömine sinop samsun şömine