Yıldızı parladı! | Halksesi.com | Sinop Haberleri ve Gündemin Merkezi
istanbul evden eve nakliyat

Sinop il özel idare genel sekreteri Orhan Alpay, Sinop’ta gündem oldu…

Çünkü Sinop Kulisleri Alpay’dan “ Siyasete diz çöktüren adam “diye söz ediyor.

Yaklaşık 2 hafta önce “ Ben düğmesine basılınca ses çıkartacak adam değilim “diyerek, yaptığı açıklama ile AK parti il yönetimine, İl genel meclis üyelerine ve Milletvekiline hodri meydan diyen Orhan Alpay, Vali başta olmak üzere Bürokrasi ve halktan da büyük destek gördü.

Bilindiği üzere bir köy muhtarının evinin önüne asfalt yol döşeme yapılması isteğini ret eden Sinop il özel idare yol şube müdürü Hüseyin Can, AK parti gurup başkanvekili Ali Çöpçü ile tartışmış ve daha sonra çöpçü tarafından Yol şube müdürünün görevden alınması talebi yapılmıştı. İl özel idare genel sekreteri Orhan Alpay’da bu talebe karşı çıkmış ve Vali Yavuz Selim Köşger de Alpay’ın bu isteğine yeşil ışık yakmıştı. Bunun üzerine Ak partili il genel meclis üyesi 3 kişi, vali Köşger’in başkanlığında yapılan il encümen toplantısını protesto ederek 2 kez toplantıya katılmamışlardı. Daha sonra bir çözüm yolu arayan Vali Yavuz Selim Köşger, Yol şube müdürünü görevden aldırtmamış fakat encümen üyeliğinden çıkartmıştı.

İşte bu yaşanan olaylar karşısında dik duran ve şube müdürüne sahip çıkarak siyasete diz çöktüren Sinop il Özle idare genel sekreteri Orhan Alpay, büyük takdir topladı.

 

 

SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ :

YORUM YAP

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir