Sinop Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Dekanı 43 yaşındaki Prof. Dr. Murat Sezgin ve 6 yaşındaki çocuğu Asrın Sezgin’in hayatını kaybettiği trafik kazasının kamera kayıtları ortaya çıktı. Kazaya üşendiği için yola ters giren Mehmet Y.’nin sebep olduğu belirlendi. Savcılık sorgusunun ardından serbest bırakılan Mehmet Y’nin olay yerinden kaçtığı tespit edildi.

SUİKAST OLMA İHTİMALİ VAR!

Zanlının serbest bırakılmasına isyan eden Prof. Dr. Sezgin’in kardeşi Bülent Sezgin, suç duyurusunda bulundu.Dekanın kardeşi Bülent Sezgin, “Kardeşim Sinop Üniversitesi Rektör Yardımcılığı ve Su Ürünleri Fakültesi Dekanlığı görevini yürütüyordu. Bana FETÖ ihraçları sebebiyle kendisinin suçlandığını ve tehdit aldığını söylemişti. Olayın suikast olma ihtimalinin üzerinde durulmasını da talep ediyorum” dedi.

MEHMET Y’NİN SİNOP’TAN GİDEN POLİS OLDUĞU İDDİASI

Öte yandan ters yöne girerek,Prof.Dr.Murat Sezgin ve 6 yaşındaki oğlu Asrın Sezgin’in ölümüne sebep olduğu kamera kayıtlarından ortaya çıkan  Mehmet Y.adlı kişinin daha önce Sinop’ta polis olarak görev yaptığı ve Gaziantep Emniyet müdürlüğüne tayin edildiği iddia edildi.

DENİZ BİLİMİNE IŞIK TUTACAK PROJENİN BAŞINDA İDİ

Kazaya kurban giden Sinop Üniversitesi su ürünleri fakültesi dekanı Prof.Dr.Murat Sezgin,aynı zamanda dekanı olduğu Sinop su ürünleri fakültesinde yürütücülüğünü yaptığı ve TÜBİTAK tarafından da desteklenen proje kapsamında bilim hayatına katkı sunacak önemli bir buluşa imza atmış biriydi.

Bu nedenle ölümüne neden olan kazanın iyice irdelenmesi ve araştırılması gerektiği ileri sürülüyor.

SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ :

YORUM YAP

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir