Sinop’ta kadir’ini bulacak mı?

1.713 Gösterim 4 Eylül 2017 4:10

 

Türkiye’nin tek bayan başsavcısı olan Sinop Cumhuriyet Başsavcısı Duygu Bayar,gençliğinde çok sıkça izlediği “ Bodrum hakimi “isimli filmde Ünlü oyuncu Türkan Şoray’ın filmdeki hakim rolünden çok etkilendiği için hukukçu olmayı tercih ettiğini belirtti.

“Yargı mensubu olmak küçük yaşlardan beri hayalimdi” diyen,Sinop Cumhuriyet Başsavcısı Duygu Bayar ; “ Türkan Şoray hayranıyım. Onun ‘Bodrum Hâkimi’ filmini küçük yaşlarımdan itibaren defalarca izledim. Türkan Hanım, bu filmde hâkimlik duruşunu çok güzel yansıttığı için bende hâkim olma sevdası başlamıştı. Büyüdükçe bu mesleğin çok önemli ve özel bir meslek olduğunu fark ettim. O dönem savcı ihtiyacı daha fazlaydı. Kurada savcılık çıktı. Tekrar seçim yapacak olsam yine savcılığı seçerdim. Vatandaşımızla temas halinde olmak, hak arama özgürlüğü yolculuklarında onlara ilk el uzatan olabilmek, bu mesleği vazgeçilmez kılıyor.”dedi.

İŞTE ” BODRUM HAKİMİ”FİLMİNİN AFİŞİ

Hürriyet gazetesinden Oya Armutçu’nun  haberine göre Gerektiğinde otoriter gerektiğinde sevecen ve anlayışlı olmaya özen gösterdiğini belirten Başsavcı Bayar“  Adliyeyi bir aile ortamı olarak görüyorum. Birlik beraberlik kavramına çok önem veriyorum. Zaman zaman organizasyonlar düzenleyerek birlikte vakit geçirmeye çabalıyoruz. Birlikte çalıştığım kişilerin huzurlu ve istedikleri ortamda çalışmaları önemlidir. Doğru iletişimin tüm sorunlarını çözeceğine inanıyorum.”diyerekten,  “Kadınlardan çok büyük destek ve takdir gördüğünü belirtti.

Hemcinsleri olarak  bayanların kendisinden gurur duyduklarını dile getirdiklerini belirten Bayar, “  Türk kadınının her türlü görevi en iyi şekilde yapacağına olan inançlarının güçlendiğini, pekiştiğini düşündüğünü ve bunu hissettiğini söyledi.

( SİNOP CUMHURİYET BAŞSAVCISI DUYGU BAYAR )

Öte yandan “Bodrum Hakimi “adlı filmde Türkan Şoray’ın rol arkadaşı olan ünlü oyuncu Kadir İnanır,senaryo gereği canlandırdığı  film kahramanı olarak , bodrum hakimi rolündeki Türkan Şoray’a aşık oluyordu. Mesleği ile aşkı arasında sıkışıp kalan bodrum hakimi rolündeki Türkan Şoray ise mesleğini tercih ederek  sevdiği adamı cezalandırmak zorunda kalıyordu.

Bekar olan Başsavcı Duygu Bayar  Sinop’ta boş zamanlarında balık tutarak  ve bol bol yürüyüş yaparak sosyal aktivitelere katılmaya çalışıyor.

SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ :

YORUM YAP

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir