Segbis ile ifade verdi | Halksesi.com | Sinop Haberleri ve Gündemin Merkezi
istanbul evden eve nakliyat

Segbis ile ifade verdi

891 Gösterim 25 Kasım 2017 12:20

 

Fethullahçı terör örgütü’nün  (FETÖ)  “yargı”  yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında Gaziantep de yargılanan  Eski Başsavcılar’dan Durdu Kavak’ın mahkemesine Sinop’tan da Görüntüsü ve sesi değiştirilen “gizli tanık “Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile ifade verdi.

Kendisi hakkında da soruşturma yürütüldüğünü ifade eden gizli tanık,  Kavak’ı çok yakından tanımadığını ve kendisiyle çalışmadığını ancak sanığın “FETÖ ile irtibatlı olduğunu” duyduğunu söyledi.Mahkeme Başkanı Akkaya’nın “Kendisinden duydunuz mu?” sorusuna gizli tanık, “Bizzat kendisinden duymadım. FETÖ’ye yakın olduğu, ona çalıştığı, hatta iç içe olduğu söylenirdi. Hatta ‘FETÖ’nün parlattığı kişilerden’ diye duyuyorduk. FETÖ üyesi olduğuna yönelik bizzat eylemine şahit olmadım.” yanıtını verdi.Mahkeme savcısı ise mevcut delil durumu, suçun kanundaki cezanın üst sınırını gerektirmesi ve katalog suçlardan olması dikkate alınarak, sanığın tutukluluğunun devamına karar verilmesini talep etti.

Mahkeme heyeti, “terör örgütü yönetme” suçundan 15 yıldan 22,5 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan Kavak’ın ,etkin pişmanlık kapsamında verdiği bilgileri ve tutuklulukta geçirdiği süreyi dikkate alarak tahliyesine karar verdi.

 

 

SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ :

YORUM YAP

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir