Pes yani | Halksesi.com | Sinop Haberleri ve Gündemin Merkezi
istanbul evden eve nakliyat

 

Sinop merkez meydankapı mahallesi Sakarya caddesi üzerinde bulunan yüzlerce yıllık tarihi FETİH BABA mescidinin  hemen yanı başına açılan  müzikli yemeli içmeli mekanın işletmecileri tarafından Tarihi mescidin hemen arkasında bulunan  yatırın kabri adeta görülmesin ya da dua etmeye kimse gelmesin dercesine çiçek saksılarıyla saklanmaya çalışılması vatandaşların tepkisini çekiyor.

Vatandaşlar “ Bunu Müftülük görmemiş mi,belediye bunlara nasıl ruhsat vermiş? Tarihi mescidin hemen yanı başında ve üstüne üstelik bir kabir var orada ve insanlar oturup müzik eşliğinde yemeğini yiyip,meşrubatını içiyor.Bu da yetmiyor muş gibi kabrin önü çiçek saksılarıyla kapatılarak kabir saklanmaya çalışılmış.Ellerinden gelse kabri buradan taşıyıp başka bir yere götürecekler sanki.Bu ne duyarsızlıktır? “diyerek,tepki gösterdiler.

FETİH BABA MESCİDİ NEDİR?

Mescid 1353 yılında candaroğlu devrinde  İsmail bin uslu tarafından Müslümanların dini vazifelerini yerine getirebilmeleri için inşa ettirilmiş ve yüzyıllardır da aynı yerinde durarak tarihe ışık tutmaktadır.

SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ :

YORUM YAP

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir