istanbul evden eve nakliyat

O bir general çocuğu fakat…

1.742 Gösterim 25 Mayıs 2015 1:16

2009 yılında eşi ve 4 çocuğuyla İran’dan kaçarak Türkiye’ye sığınan eski general Mausa Hemati Moğhandam’ın oğlu Reza Moğhandam  Sinop’ta simit satıyor.

İran Ordusu’nda görev yaparken, yargılandığı bir davada ceza alan ve ülkesindeki baskı ve zulümlerden kaçarak Türkiye’ye gelen Mousa Hemmati Moghaddam açlık grevine gitmiş ve Birleşmiş Milletler (BM) tarafından mülteci olarak kabul edilmişti. Sinop’a gönderilen aile için hala Birleşmiş Milletler’den gidebilecekleri bir ülke tayin edilmedi.İki yıldan beri Sinop’taki evinden dışarıya adımını atmayan eski İranlı general Mausa Hemati Moğhandam’ın oğlu Reza ise Sinop sahillerinde ve çay bahçelerinde simit satarak aile ekonomisine gelir sağlamaya çalışıyor.“Türkiye’de hapis hayatı yaşıyoruz.” Yaşıyoruz diyen İranlı simitçi genç ; “ Tek istediğimiz başka bir ülkeye tayin edilmemiz. Türkiye ve Sinop’tan ve buradaki insanlardan çok memnunuz. Fakat bizim korkumuz İran’da peşimizde olanların bizi burada çok kolay bulabilmeleri. Canımızdan endişe ediyoruz. En kısa zamanda BM’nin bize bir cevap vermesini istiyoruz bu konuda Türkiye’deki yetkililerden yardım bekliyoruz. Ne olur sesimizi duysunlar” dedi.

SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ :

YORUM YAP

“O bir general çocuğu fakat…” için bir cevap

  1. key dedi ki:

    Generali biraz da olsa tanıma fırsatım oldu. Çocuklarını bilmem ama kendisi iyi türkçe biliyor ülkemizi pek beğenmiyor eleştirisi haddini aşan cinsten, Ayrıca bazı hastalıkları kendi yöntemleri ile tedavi ettiğini bulunduğu her ortamda söylüyor.Anlaşılacağı gibi maarifetleri bayağı büyük!!!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir