HALKSESİ.COM, çok önemli bir konuyu gündeme taşıyor!

Sinop’taki kamu kurumlarında yapılan DOĞRUDAN TEMİN denilen ihale dosyalarının müfettişler tarafından incelemesinde yarar olduğunu öne süren HALKSESİ.COM,özellikle  “Sinop il özel idaresi “tarafından yapılan DOĞRUDAN TEMİN olayının çok daha irdelenmesinde yarar olacağı görüşünde ısrar ediyor.Çünkü Sinop’un kasası bu kurum! onun için önceliğinde bu kurumun olması lazım.

Öncelikle bu konuda Sinop valisi Hasan İpek’in dikkatini çekmek isteyen HALKSESİ.COM,gerekirse bu konu ile ilgili olarak Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı nezdinde girişimlerde bulunmayı planlıyor.

Kamu kurumlarında ihale birimlerinin başında bulunan görevlilerin MAL BEYANI yaparak göreve getirilmesinin spekülasyonların da önünü keseceğini ve kamuoyu vicdanını rahatlatacağını ileri süren HALKSESİ.COM,bir tek maaş ile 3-4 daire sahibi olunabiliniyor ise işte burada şaibe ortaya çıkar.Şaibenin çıkmaması ,akıllarda soru işareti kalmaması için DOĞRUDAN TEMİN edilerek yapılan ihalelerin sıkı bir incelemeden geçirilmesi gerektiği konusunda öneri de bulunuyor.

 

 

SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ :

YORUM YAP

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir