Kime ne zararı vardı ki ?

1.119 Gösterim 14 Eylül 2017 2:03

 

Sinop’un Boyabat ilçesi’nde 88 yıldır ilkokul olarak hizmet vermekte olan “İNÖNÜ” adlı okul hizmete kapatıldı.

Yaklaşık 5 yıl önce restore edilen 88 yıllık ilkokul’un kapatılma nedeni ise  “çok eski “ oluşu. Fakat onunla birlikte hizmete açılan Cengiz Topel ve Dumlupınar adlı okullar ile askerlik şubesi binası ise hala hizmete devam ediyor.İlçenin en büyük mahallesi olan kumluk mahallesinde bir asra yakın hizmet veren okulun 2017-2018 öğretim yılına kapatılması ilçede tepkilere neden oldu.

ADI RAHATSIZLIK VERDİ!

Boyabatlılar okulun “eski”diyerek kapatılmasının bir bahane olduğunu ileri sürerek “ Daha 4-5 yıl önce restore edildi.88 yıldır hizmet veren okul ne zaman eskidi acaba? Hem onunla birlikte hizmette olan Boyabat’ta çok bina bulunuyor oralar niçin kapatılmıyor? Kapatılmasının nedeni eski oluşu değil adının İNÖNÜ oluşu.Adı rahatsızlık veriyordu! O yüzden kapatıldı “diyerek, tepkilerini dile getirdiler.Öte yandan ilçede 18 adet kuran kursuna karşılık 6 adet ilkokul bulunduğu ve birçok mahallesinde de ilkokul’un bulunmadığı belirtildi.

BAHÇESİNE LUNAPARK KURDULAR

Ayrıca tarihi” İNÖNÜ “adlı ilkokul’un bahçesine lunapark kurulması da ilçede yine ayrı bir tartışma yarattı. Boyabatlılar bu duruma bir hayli öfkeliler ve okulun bahçesini eğlence yerine çeviren ilçe Mili eğitim Müdürlüğü’ne “ Çevre sakinlerine sordunuz mu da burayı lunapark yaptırdınız? 88 yıldır hizmet veren bir  eğitim yuvasını bu hale getirmeniz hangi vicdanınızla gerçekleştirildi?”diyerek, çok sert tepki gösterdiler.

BU OKUL  İLÇENİN İLK MEKTEBİ İDİ

OKULUN SON HALİNİN FOTOĞRAFI DÜN BÖYLE GÖRÜNTÜLENDİ

ATATÜRK BÜSTÜ DE OKUL İLE BİRLİKTE KADERİNE TERK EDİLDİ!

OKULUN BAHÇESİNE LUNAPARK KURDURDULAR

OKUL İŞTE BÖYLE CIVIL CIVIL ÖĞRENCİ SESLERİYLE HİZMET VERİYORDU

OKUL 4-5 YIL ÖNCE RESTORE EDİLMİŞ VE BU HALE GETİRİLMİŞTİ

SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ :

YORUM YAP

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir