Katledilmişti! | Halksesi.com | Sinop Haberleri ve Gündemin Merkezi
istanbul evden eve nakliyat

 

Bursa’da kendisinden boşanan ve ayrı yaşayan 16 yıllık eşi Fatma Açıkgözü 15 Bıçak darbesiyle sokak ortasında öldüren katil koca Tahsin Taner Açıkgöz,için savcı ömür boyu ağırlaştırılmış  hapis cezasına çarptırılmasını istedi.

Öte yandan kocası tarafından 15 bıçak darbesiyle katledilen Talihsiz kadın Fatma Açıkgöz’ün ise Sinoplu olduğu ortaya çıktı.Katil koca Tahsin Taner Açıkgöz,mahkemede verdiği ifadesinde; eşi Fatma açıkgöz’ü ayrılmalarından kısa bir süre önce” memleketi Sinop’a babasının yanına gönderdim” dediği öğrenildi.

NAMUS İÇİN ÖLDÜRDÜM

Bursa 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde, ‘yakın akrabasını kasten öldürmek suçundan dava açılan Tahsin Taner Açıkgöz, daha önceki duruşmalarda yaptığı savunmasında, çok iyi anlaştıkları eşi ile ilişkilerin 2015 yılında bozulduğunu söyledi. Cinayeti, namus meselesi yüzünden işlediğini belirten Açıkgöz, O gün eve geldiğimde Fatma biri ile cep telefonundan konuşuyordu. Daha sonra sinirlenip telefonu yere attı. Aldığımda çalışan telefonda erkek sesi duydum. Aramızda tartışma çıktı. Kendisini, çocuklarla Sinop’taki ailesine gönderdim. Bir süre sonra babamı yollayıp çocukları aldırdım. Fatma daha sonra Bursa’ya gelip ayrı bir evde kalmaya ve bir markette çalışmaya başladı. Burada görevli olan Murat ile arasında ilişki vardı. Oğlum aracılığı ile eve cihaz koyup onun yaptığı konuşmaları dinliyordum. Yaptığı konuşmaları da inkar ediyordu. Olay günü telefon ile kendisini aradım. Bana, aramızda hiçbir şey kalmadığını söyledi. Bende sinirlenip onun işe gitmesini bekledim. Yanına gidip, ‘değer miydi’ diye sordum. Hakaret ve küfür edince, onu bıçakladım Sadece ilk darbeyi hatırlıyorum sonrasını değil dedi.

Tahsin Taner Açıkgöz’ün yargılanmasına devam edildi. Karar aşamasına gelen duruşmada mütalaa veren cumhuriyet savcısı, Tahsin Taner Açıkgöz’ün, güvenlik kamerası görüntülerinden de anlaşılacağı gibi Fatma Açıkgöz’ü planlayarak öldürdüğünü belirtip sanığın yakın akrabasını tasarlayarak öldürmek suçundan ömür boyu ağırlaştırılmış hapis cezasına çarptırılmasını istedi. Mahkeme karar vermek üzere duruşmayı eylül ayına erteledi.

 

SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ :

YORUM YAP

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir