istanbul evden eve nakliyat

İstanbul’daki birçok STK’nın daha önce kuruluşunda ve yönetiminde görev alan Sinoplulardan oluşan “Gönül Birliği Platformu” adlı grup, İstanbul’dan Sinop’a gelerek, Vali Yavuz Selim Köşger ile kahvaltıda buluştular.

Sinop Üniversitesi Ahmet Muhip Dranas Uygulama Oteli’nde ‘Gönül Dostları Kahvaltısı’ adıyla gerçekleştirilen programa; Sinop Valisi Yavuz Selim ve platform üyeleri katıldı.
Platform adına konuşmasını yapan Kadir Akdoğan, Platform üyelerinin herhangi bir STK ile bir bağı olmamasına karşılık, tüm Sinoplu STK’lar ile irtibatlı olduğunu söyledi.
Sinop Valisi Yavuz Selim Köşger ise konuşmasında, STK’ların Sinop için büyük önem taşıdığını kaydetti ve bu birliktelikten de çok büyük memnuniyet duyduğunu ifade etti. Vali Köşger”Sizler İstanbul’da ki Sinop’un STK’ların kurucularısınız, bu her türlü övgüye layık bir faaliyet. Gelişmiş modern toplum örgütlü toplum demektir. STK’lar bulundukları yerlerde en azından bir hemşeri topluluğunun, bir grubun menfaatlerini ve takip edilmesi gereken iş yerini takip ederler. Demokratik toplum içerisinde temsil etmesi gereken noktalarda sesi daha gür şekilde çıkarak temsil edilir. Bu manada Sinopluların İstanbul’da ki STK’lar hem nitelik, hem de nitelik açısından çok üst noktalara ulaşmış durumda. Bunu sizlerin başlatmış olması çok güzel bir iş” ifadelerini kullandı. Devletin Sinop’a hak ettiği yatırımları da aktardığını ifade eden Vali Yavuz Selim Köşger Sinop bir uçak misali havalandı havalanacak konumda, Sinop’a yatırım yapan zararlı çıkmaz karlı çıkar açıklamasını yaparak il dışındaki Sinopluları memleketlerine yatırım yapmaya davet etti.

SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ :

YORUM YAP

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir