Fikri de zikri de belli oldu! | Halksesi.com | Sinop Haberleri ve Gündemin Merkezi
istanbul evden eve nakliyat

Fikri de zikri de belli oldu!

1.179 Gösterim 23 Aralık 2017 22:52

 

CHP Sinop eski milletvekili şimdi ki gurup başkan vekili Engin Altay, mecliste yaptığı konuşmasında, “Hükümet dünyanın en doğru işini yapsa bile yanında olmayacağız” dedi.
Engin Altay’ın bu sözleri ise hem Meclis’te, hem sosyal medyada ve hem de Sinop’ta büyük tepki topladı. Tartışmalar gündemde ki sıcaklığını korurken, Altay’a bir tepki de eski AK partili Belediye Başkanı, Hüseyin Yüksek’ten geldi.
Sinoplu olan CHP Grup Başkanvekili Engin Altay’a sert sözlerle yüklenen Yüksek; “Bir değil, iki değil, üç değil. Yalan, dolan ve iftiralarla başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere kabinenin bakanlarına iftiralar atan, grup salonlarında belge diye kâğıt parçalarını sallayan bir Genel Başkan ne olsun ki, onun Grup Başkanvekili’nden hayır gelsin. Saat bile günde bir kere doğruyu gösterirken, bizdeki muhalefet doğruları bile yalan gösteriyor. CHP Grubu adına her defasında söz alan Engin Altay, AK Parti Hükümetini eleştiren ve bu eleştirilerinde dozu iyice aşarak AK Partinin ülkesine ve milletine ihanet ettiği iftiralarını atmaktadır. Kendisi eğer siyasi hayatında çok doğru yaptığını düşünüyorsa; Sinopluların ve CHP’li kardeşlerimizin oyları ile 2007’de memleketi Sinop’tan seçilerek Milletvekili olmuştur. Son dönemde ise nedense seçilemem korkusu ile İstanbul’a giderek siyasete devam etmiştir. Tüm zorluklara rağmen Engin Altay’ın milletvekili olması için yoğun çabalayan CHP’li seçmene şimdi ihanet etmiş olmadı! Sn. Altay; Maden o kadar Ülke ve Sinop sevdan vardı da neden kendi memleketinden milletvekili adayı olarak seçime girmedin?” dedi.
Sen ilk önce kendi memleketindeki insanlarla kader birliği yap ondan sonra Türkiye’nin kader birliğinden bahset diyen AK partili eski Belediye Başkanı  Hüseyin Yüksek; “Eğer kader birliğinden bahsediyorsan önce HDP ile beraber hareket etmekten ve aynı dili kullanmaktan vazgeçeceksin. Kemal Kılıçdaroğlu ve kalfalarının neden millet ve devlet yararına yapılan her işi eleştirdiği de böylelikle ortaya çıktığını” ifade eden Yüksek; “AK Parti hükümetinin millet ve devlet yararına yaptığı ne kadar doğru varsa hepsini eleştiren CHP, Meclis’te konuyla ilgili ilkesini Sinoplu Engin Altay’ın sözleri ile bir kez daha açıkladı. TBMM’de söz alan CHP Grup Başkanvekili Engin Altay ‘Hükümet dünyanın en doğru işini yapsa bile yanında olmayacağız’ diyerek fikrini de zikrini de belli etmiştir. Artık onun bu düşüncelerini Sinopluların sağduyusuna sevk ediyorum” dedi.

SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ :

YORUM YAP

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir