“Eşek, eşeklikten çıkmaz…”

1.183 Gösterim 11 Eylül 2017 1:40

 

Sinop’un Durağan ilçesinde” köylere hizmet götürme birliği” tarafından alınan ve tören ile hizmete sokulan iki kamyondan biri hizmet için gittiği köy yolunda kaza yapınca 2.el araç olduğu ortaya çıktı.

Edinilen bilgiye göre ilçenin kaplangı köyüne asfalt malzemesi taşıyan S.Aslan’ın kullandığı 57 LA 574 plakalı kamyon freni patlayınca dağa çarparak durabildi. Sürücünün ise yaralı bir şekilde araçtan çıkartılarak Sinop ATATÜRK devlet hastanesine kaldırıldığı ve burada kolundaki kırıktan ötürü ameliyata alındığı belirtildi.

KAZANIN SORUMLUSU İKİNCİ EL ARAÇ SATIN ALANLARDIR

Öte yandan yaşanan kaza sonrası bir açıklama da bulunan Durağan ilçesi Sinop bağımsız il genel meclis üyesi eski AK partili Mesut Çınlar, Kazanın sorumlusu olarak 2.el araç satın alanları gördü.Çınlar “  Bu araçların alınmasına geçen yıl itiraz etmiştim. Fakat ilçe dışında olduğum bir esnada acele ile alınan bir kararla 2.el araç satımı gerçekleşmiş, plakası sökülmüş ve yeniden boyanmış bir şekilde kaymakamlık önüne çekilerek sanki yeni alınmış sıfır araçmış gibi törenle hizmete sokulmuştur.”dedi.

HAKLARINDA YASAL İŞLEM YAPILMALIDIR

Bağımsız il genel meclis üyesi Mesut Çınlar,olayın basit bir kaza süsü verilerek geçiştirilmemesi gerektiğini belirterek “ Daha birinci hafta da motor arızası yapan bu kamyon, bir ay içinde de freni patlayarak kaza yapıyorsa  şunları sormak gerekiyor 1- Bu kamyonların ekspertizi yapıldı mı?  2- yapıldı ise kim yaptı? 3-Hangi şartlar da alımı gerçekleştirildi? 4- ihale yapıldı mı? Bu soruların cevap aradığını belirten Çınlar “  2.el kamyon alımı yapıp da kamu kaynaklarının israf olmasına neden olanlar soruşturulup, sorumluları hakkında yasal işlem yapılmalıdır “dedi.

SESİMİ YÜKSELTTİĞİM İÇİN BENİ AK PARTİDEN UZAKLAŞTIRDILAR

Eski  AK partili şimdi ise Bağımsız olarak Durağan’ın Sinop il genel meclisindeki temsilcisi olan Mesut Çınlar,yapılan haksızlıklara itiraz ettiği için,yapılan haksızlıklara kayıtsız kalmadığı ve sesini yükselttiği için partisi AK partiden uzaklaştırıldığını ileri sürdü.Çınlar “ Saraydüzü,Dikmen ve Gerze ilçelerimize yeni kamyon,Türkeli ilçemize  yeni silindir ,Erfelek ilçemize yeni Ekskavatör,Sinop merkeze yeni loder alınırken Durağan ilçemize 2.el pikap,taş kırıcı ve kamyon aldılar.Bu haksızlıklara karşı çıkıp yüksek sesle itiraz ettiğim için beni partimden uzaklaştırdılar.Beni durağan’a hizmet ettirmekten alı koydular. Çok sevdiğim partimden istifa etmek zorunda bırakıldım.Sesimi,feryadımı ne il başkanı Ali Çöpcü ne de Milletvekili Nazım Maviş duymamazlıktan geldiler.İşte AK parti ilçe başkanı Ahmet Usta yönetimindeki Durağan ilçemizin durumu bu “diyerekten,il başkanı,milletvekili ve ilçe başkanına sert tepki gösterdi.

İŞTE MESUT ÇINLAR SOSYAL MEDYA HESABINDAN BÖYLE İSYAN ETTİ !

ARAÇLARIN YENİ ALINDIĞI İDDİA EDİLMİŞTİ

SÜRÜCÜ S.ASLAN’IN KAZA SONRASI KOLU KIRILMIŞTI 

SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ :

YORUM YAP

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir