Sinop Valisi Yavuz Selim Köşger, Sinop’un Valilik kapısını vatandaşlara ve gazetecilere kapattı!
Bundan böyle Vali ile görüşmek ve derdini anlatmak isteyen, Valilik makam girişi kapısından değil yaklaşık 50 metre ötesindeki yan kapıdan girecek. Kapı ise sadece protokol üyeleri için açık olacak.
Bu karar Sinop’un tarihinde dönemin valisi Ayhan Nasuhbeyoğlu’dan sonra uygulamaya konulan ikinci vali vakası. Dönemin Sinop Valisi Nasuhbeyoğlu da Valilik makam kapısı girişine tören giysili iki koruma polisi koydurtmuş ve vatandaşları bugün Köşger’in yaptığı gibi Hükümet konağının yan kapısına yönlendirtmişti. Başbakanlık makamı havası verilen bu uygulama Sinopluların büyük tepkisini çekmiş ve vatandaşlardan gelen tepki üzerine bu kararından vazgeçmek zorunda kalmıştı. Nasuhbeyoğlu bugün merkez valisi olarak görev yapıyor.
Sinoplular “ Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanlığı döneminde ( Benim Valim vatandaşının ayağına kadar gidecek)diyerek, Devletin valilerinin halkla iç içe olmaları gerektiğini ve valilerin vatandaşlara devlet şefkatliğini göstermesini istemişti. Ana görüyoruz ki Sayın Sinop Valisi kapısını Vatandaşlara kapatıyor. Umarız Sayın vali en kısa zamanda bu uygulamasına son verir.”diyerek, Vali Yavuz Selim Köşger’in bu kararını bir kez daha gözden geçirmesi gerektiğini belirttiler.

SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ :

YORUM YAP

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir