Düzelü bee !!! | Halksesi.com | Sinop Haberleri ve Gündemin Merkezi
istanbul evden eve nakliyat

AK parti kongresini yaptı ve tek aday olarak gösterilen Binali Yıldırım partinin yeni genel başkanı ülkenin de başbakanı oldu.

Sinoplu Bakan yardımcısı Mehmet Ersoy, İstanbul milletvekili Sinoplu Şirin Ünal ve Sinop Milletvekili Nazım Maviş olmak üzere hiçbir Sinoplunun  esamesinin bile okunmadığı MKYK listesi,  Sinop heyetini üzmüş olmalı ki bu da fotoğraf karelerinde yüz ifadelerine yansıdı.

90 yıllar da kabinede 2 bakanı birden olan Sinop, nedense AKP döneminde değil bakan müsteşar bile çıkartamadı. Denilebilir ki “ Sinop Küçük bir şehir ve 2 tane milletvekili çıkartıyor “ DYP-DSP koalisyon hükümetinde de 3 tane vekil vardı ama Yaşar topçu ve Metin Bostancıoğlu bakan yapılmışlardı.Demek ki bunun nüfus ile milletvekili sayısı ile alakası yok.Nüfusunu kullanabilme, siyasi kabiliyetini ortaya koyabilme sanatını bilememekten kaynaklanıyor.İşte Engin Altay örneği…Belki  ana muhalefet  milletvekili ama CHP’nin bugün ikinci adamı durumunda.

Sonuçlarsak; Bu iş en çokta Milletvekili Nazım Maviş’i etkiledi.Çünkü en yakın dostları da MKYK listesinde yer alamadı.Bu da gösteriyor ki yarın olası bir erken seçim de Nazım Maviş liste dışı kalacaktır.5100

SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ :

YORUM YAP

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir