“Demokrasi kafir oyuncağı “

314 Gösterim 11 Ocak 2017 1:58

 

Altı yaşında çocukla evlenilebilir”, “Üç yaşında kız çocukları amcalarının yanına külotla çıkmamalı”, “Kız çocukları cehennem kadar risktir” gibi sözleriyle tepki çeken Sosyal Doku Vakfı Başkanı Nurettin Yıldız, bu kez demokrasiyi hedef aldı.

Nurettin Yıldız demokrasiye ilişkin yaptığı açıklamada, “Müslüman cihattan soğursa kaybeder. Demokrasi kafir işidir” şeklinde ifadeler kullandı. Demokrasinin Müslüman’a uygun olmadığını belirten Nurettin Yıldız, “Müslüman onu giyince bol olur. Yürüyemez. Parmaklarını sıkar.” dedi. Türkiye’de Gülen Cemaati’nin 15 Temmuz darbe girişimi sırasında hayatını kaybedenlere “Demokrasi Şehitleri” denirken, Nurettin Yıldız’ın demokrasiye ilişkin bu sözleri tepki çekti.

Nurettin Yıldız’ın o ifadeleri şöyle:

“Müslüman da bilmeli ki bütün alternatifleriyle cihattan soğuduğu sürece kaybeder. Demokrasi kafirin üzerine ayarlanmış bir oyuncaktır. Onun kafasına uygun bir külahtır. Onun ayağına uygun bir ayakkabıdır. Müslüman onu giyince bol olur. Yürüyemez. Parmaklarını sıkar. Hile, savaş, taktik doğru şeyler bunlar. Naçar için demokraside kullanılabilir bir çare olabilir. Ama inandığımız şey değildir.”

SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ :

YORUM YAP

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir