Sinop’ta hükümet konağı girişinde engelli vatandaşlar için özel olarak yapılan giriş kapısı, Vali Dr. Yasemin Özata Çetinkaya için özel giriş çıkış kapısı olarak kullanılmaya başlanınca, bu sefer özürlü vatandaşlar mağdur duruma düşürüldüler.

MAKAM DA TADİLAT, OLDU MÜŞKÜLAT!

Sinop Hükümet konağının içinde tadilat ve restore çalışmaları ile dış cephesinde başlatılan iyileştirme çalışmaları neticesinde Valilik makamı da geçici olarak hükümet konağı içersinde bir başka bölüme taşınınca Vali Yasemin Özata Çetinkaya da makamına giriş çıkış kapısı olarak, engelli vatandaşlar için özel olarak yaptırılan kapıyı kullanmaya başladı. Hal böyle olunca da Vali’nin giriş ve çıkışı sonrası engelli vatandaşların kullanımına kapalı tutulan kapı, hükümet konağında görevli ve dışarıdan işi dolayısıyla hükümet konağına gelmek zorunda kalan engelli vatandaşların giriş çıkışlarını dedektörlü kapıdan yapmak zorunda bıraktı.

DEVLET ENGELİ KALDIRACAĞINA ENGEL KOYUYOR

Dedektörlü kapıdan giriş çıkışta zor anlar yaşadıklarını belirten engelli vatandaşlar ise “ Vali hanım geçici olarak bu kapıyı kullanıyor olabilir. Fakat onun giriş çıkışından sonra neden kapalı tutuyorlar ki konuyu Vali hanımın kendisine de iletmemize rağmen yaklaşık 1 aydır düzelme olmadı ve durum bu halde. Devlet bizim önümüzdeki engelleri kaldıracağına bizzat kendi engel koyuyor  “diyerek, içinde bulundukları sıkıntıyı dile getirdiler.İÇHABER01İÇHABER02İÇ HABER 03

SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ :

YORUM YAP

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir