Bizde haber yapmayız! | Halksesi.com | Sinop Haberleri ve Gündemin Merkezi
istanbul evden eve nakliyat

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün Sinop’a yapacağı ziyaret nedeniyle gelişmeleri takip etmek isteyen” İnternet haber” sitelerine Sinop valiliği basın ve halkla ilişkiler müdürlüğü tarafından SANSÜR uygulandı. İnternet haberciliğini “YOK “sayan bu karar, internet haberciliği yapan camia da  büyük tepkilere neden oldu.

Valilik halkla ilişkiler müdürlüğünden yapılan açıklamada ise kararın Cumhurbaşkanlığı tarafından alındığı iddia edildi.

Bunun anti demokratik bir uygulama ve basın özgürlüğüne karşı alınmış karar olduğunu vurgulayan HALKSESİ.COM genel yayın yönetmeni Mete Çağdaş; “ Madem öyle bizde bundan böyle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ve Sinop Valiliğinin hiçbir haberine sitemizde yer vermeyiz”dedi.

Günde yaklaşık 30 bin kişinin erişim sağladığı HALKSESİ.COM sitesine konulan bu sansürün çok yanlış bir uygulama olduğunu belirten Mete Çağdaş “ Madem internet haber sitelerini BASIN yerine koymuyorlar o zaman neden yaptığımız haberler nedeniyle  mahkemelere çıkartılıyor cezalar alıyoruz ? Niçin binlerce lira vergi borcu altında eziliyoruz? İşlerine geldi mi varız işlerine gelmedi yok oluyoruz öyle mi? “diyerekten,uygulanan SANSÜR’ün ANAYASA ile bağdaşmadığını belirtti.

SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ :

YORUM YAP

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir