“Bir anda patladı “

981 Gösterim 14 Aralık 2016 2:27

 

İstanbul Beşiktaş’ta Vodafone Arena yakınında çevik kuvvet ekiplerine düzenlenen ve 36’sı polis 8’i sivil 44 vatandaşımızın hayatını kaybettiği hain saldırıda şehit olan Sinoplu Tıp Fakültesi öğrencisi Berkay Akbaş’la olay anında yanında olan ve saldırıyı yaralı olarak atlatan sınıf arkadaşı Ozan Yıldız tedavi gördüğü hastanede Berkay ile yaşadığı son anları anlattı. Ankara’dan 8 arkadaş gezmek amacıyla İstanbul’a gittiklerini söyleyen Ozan Yıldız, Berkay ve diğer arkadaşlarıyla birlikte Taksim’de bulunan diğer arkadaşlarının yanına gitmek için Kadıköy’den dolmuşa bindiklerini ve Beşiktaş’a geldiklerinde olayın ortasında kaldıklarını söyledi. Yıldız; “Biz 8 arkadaş Ankara’dan İstanbul’a iki günlüğüne gelmiştik. Olay günü ben Berkay ve Okay Kadıköy’deydik. Daha sonra Taksim’de olan arkadaşlarımızın yanına gitmeye karar verdik. Kadıköy’den sarı dolmuşa bindik, arkadaşlarımızın yanına geçecektik. Ben dolmuşun en sağında oturuyordum. Beşiktaş stadının orada geçerken, ‘Bu kadar polis ne yapıyor burada’ derken bir anda solumuzdaki bir araç patladı” dedi.

BERKAY’A SESLENDİM UYANMADI

Patlama sonrasında hemen arkadaşlarını kontrol ettiğini söyleyen Ozan Yıldız, yerde hareketsiz halde yatan arkadaşı Berkay’a seslendiğini ancak Berkay’ın kendisine tepki vermediğini belirtti. Yıldız; “O sırada patlama oldu. Patlamanın etkisiyle ellerimle yüzümü korudum. Havada uçuşan metaller ellerime saplandı. Yüzümü kapattığım için az bir yarayla kurtuldum. Kafamı kaldırdığımda ise saldırı öncesi gördüğüm kalabalık polis topluluğundan eser kalmamıştı. O alan bomboştu. Etrafta sadece 3-4 polis kalmıştı. Berkay ve Okay ise patlamaya yakın sol kapının orada oturuyordu. Berkay’a seslendim. hareketsiz yatıyordu. Uyanmadı. Kendimi arabadan dışarı atıp arkadaşlarım yaralı ambulans diye bağırdım. Ambulans geldi ama Berkay hareketsiz yatıyordu” diye konuştu.

 POLİSLER YARDIM ETTİ

Olay sonrasında tam bir panik havası oluştuğunu anlatan Ozan Yıldız, saldırıdan kurtulan polislerin güvenliği sağlamaya çalıştıklarını söyledi. Yıldız; “Patlamadan sonra 3-4 polis sadece gördüm. O kadar polis nereye kayboldu anlamadım. Bir de polis patlamadan sonra havaya ikaz ateşi yaptı. Daha sonra beni taksiyle hastaneye götürdüler. Hastaneye gittikten sonra diğer arkadaşlarımdan haber alamadım. Daha sonra, araçta en sağda oturan Berkay’ın patlama hayatını kaybettiğini, ikimizin arasında oturan Okay’ın ise ağır yaralı olduğunu öğrendim. Şans işte. Arkadaşım Okay’ın yoğun bakımda tedavisi devam ediyor. Berkay’la son konuşmamız Taksim’de olan diğer arkadaşlarımızın yanına gitsek mi gitmesek mi oldu” dedi. 

SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ :

YORUM YAP

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir