Bakalım sorun nasıl çözülecek?

1.031 Gösterim 12 Ocak 2017 2:20

 

Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı’nın istediği ve Milletvekili Nazım Maviş’inde  onay verdiği ileri sürülen  Boyabat Gençlik merkezi müdürlüğü  görevine vekaleten ve  kaymakam oluru ile atanan eski imam  Hüseyin Köroğlu için Boyabat’ta bir tepki de CHP ilçe başkanlığından geldi.

Daha önce Boyabat ülkü ocaklarının, atanmaya şiddetle karşı çıktıklarıyla ilgili yazılı açıklama yayımlanmıştı.İşte dün de benzer açıklama Boyabat CHP ilçe başkanlığından geldi.CHP  Boyabat İlçe Başkanı Murat Sezer, Gençlik Merkezi Müdürlüğüne yapılan atamanın “LİYAKAT” kriterleri göz önüne alınarak yapılmadığını düşündüklerini söyledi.

Murat Sezer Açıklamasında “Bizim söz konusu Müdürlüğe atanan Sayın Hüseyin Köroğlu ile ilgili herhangi bir kişisel sorunumuz yoktur. Bu atamanın liyakat esasına göre yapılmadığını düşünüyoruz. Ülkenin birçok yerinde yapıla geldiği şekilde, partiye yakınlık kriterine göre yapıldığını düşünmekteyiz.” dedi.

Öte yandan  tepkinin en büyük nedenlerinden biri de  Hüseyin Köroğlu’nun FETÖ üyeliğinden hala hapiste yatmakta olan eski zaman gazetesi yazarlarından Mümtaz’er Türköne ile kol kola olan fotoğraf karesi.

 

SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ :

YORUM YAP

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir