Sinop müftülüğü tarafından geçici vekil imam olarak alınan şahıs, yapılan güvenlik soruşturmasında FETÖ bağlantılı çıkınca istifa ettirildi.

HALKSESİ. COM’un edindiği bilgilere göre, geçtiğimiz ay içerisinde Sinop merkez büyük camii’ye geçici görevle imam alınmak istendi. Bu nedenle Sinop müftülüğü tarafından bir sınav yapıldı. Sınavı kazandığı ileri sürülen fakat kulisler de siyasi referansı olduğu iddia edilen şahıs camii de göreve başladı.Bu esnada prosedür gereği güvenlik soruşturulması  yapıldı.Emniyetten gelen yazı da  vekil olarak göreve başlatılan bu imamın FETÖ ile iltisaklı kurumda 26 gün sigortalı çalışmış olduğu ortaya çıktı.Bunun üzerine harekete geçen müftülük “ Ben Fetöcü değilim “demesine rağmen vekil imamın görevden istifasını istedi.Ve görevine de son verildi.Fetö bağlantılı çıkan vekil imamın büyük camii de yaklaşık bir ay görev yaptığı ortaya çıktı.

Şimdi ise kulislerde iddiası yapılan “ Referansı vardı” konusu hakkında kimin bu vekil imama referans olduğu merak konusu olmaya başladı.

SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ :

YORUM YAP

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir