Al sana Belge ! | Halksesi.com | Sinop Haberleri ve Gündemin Merkezi
istanbul evden eve nakliyat

Dün ilk örneğini verdiğimiz Sinop Gençlik hizmetleri ve spor il Müdürlüğü’ndeki hukuk tanımazlıkla ilgili “ BAŞBAKANLIK MEVZUATI GELİŞTİRME VE YAYIN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ “tarafından 29259 sayılı ve 6 Şubat 2015 tarihli RESMİ GAZETE de yayımlanan YÖNETMELİĞİ uygulamak istemeyen ya da uygulamasını beceremeyen yetkili kişiler için buradan belgesi ile yayınlıyoruz.
Altında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Tüm Bakanlar kurulu üyelerinin imzası bulunan KAMU İHALE KANUNUNUN EK 8 İNCİ MADDESİNE GÖRE BAKANLAR KURULU’NCA 13.01.2015 TARİHİNDE ALINAN KARAR İLE…

– 4734 sayılı kanunun 62 inci maddesinin birinci fıkrasının (E) bendi uyarınca yapılan personel çalıştırılmasına dayalı “HİZMET ALIMI” ihaleleri çerçevesinde çalıştırılan personel ihale ve SÖZLEŞME konusu iş dışında, “BAŞKA BİR İŞTE ÇALIŞTIRILAMAZ VE GÖREVLENDİRİLEMEZ” denilmektedir.
Fakat gidin görün ki gençlik hizmetleri ve spor il müdürlüğü nezdinde, bu yönetmelik yok sayılıyor!
Bilinmiyor ya da bilinmezlikten geliniyor. Temizlikçi sözleşmesi ile işe alınanlar bu kurumda birilerinin torpili ile masa başlarına oturtuluyor ya da özel odalar açılarak nitelikleri dışındaki işlerde görevlendiriliyorlar. Bu da kurum içersinde HUZURSUZLUK yaratıyor. Haklı olarak diğer personel de “ BİZDE AYNI NİTELİKLİ ELAMAN OLARAK İŞE ALINDIK ONLARIN AYRICALIĞI ARKALARINDA BİR SİYASİ PARTİ OLMASI MI? “Diyerek bu uygulamaya isyan ediyorlar!
Aslında bu bir yasa tanımazlıktır! Bir kurum hiç kimsenin özel mülkiyeti değildir ve keyfi tutumlarla personel çalıştırılamaz.
Eğer bu yanlışlık düzeltilmez ise kurum müdürü ve diğer yetkililer hakkında Cumhurbaşkanı, Başbakan, İhaleci şirket ve yasal yönde girişimlerde bulunulacağı belirtiliyor.

Ayrıca, aynı yönetmelikte “ KURALLARA AYKIRI OLARAK İŞLEM VE EYLEM YAPILMASI NEDENİYLE İDARE ALEYHİNE ZARAR ORTAYA ÇIKMASI HALİNDE,OLUŞAN BU ZARARLAR,BU ZARARA NEDEN OLDUĞU TESPİT EDİLENLERE RÜCU EDİLMEK SURETİYLE TAHSİL EDİLİR.BU KİŞİLER HAKKINDA UYGULANACAK CEZA VE DİSİPLİN HÜKÜMLERİ SAKLI KALMAK ÜZERE BU KİŞİLERE İDARELERCE HER TÜRLÜ AYLIK ÖDENEK, ZAM, TAZMİNAT DAHİL YAPILAN BİR AYLIK NET ÖDEMELERİN 5 KATI TUTARINDA İDARİ PARA CEZASI UYGULANIR”Deniliyor.
Yani eğer Sinop Gençlik hizmetleri ve spor müdürlüğü başta olmak üzere hangi kurumda bu yasa tanımazlık hüküm sürüyor ise HALKSESİ COM olarak sonuna kadar takipçisi olacak ve yasalara uymayanların cezalandırılması için gerekiyor ise hukuk büromuzu kullanarak devletin işlevini TARAF haline dönüştüren KEYFİ HAREKET EDEN hangi yetkili olursa olsun hesabının sorulmasını sağlayacağız.
Şimdi herkes asıl görevinin başına döndürülsün bakalım. Yok öyle temizlikçi işe girip de devletin Fotoğraf makinesi ile hava atmak ne olursan ol hangi partiden olursa olsun temizlikçi girdi ise temizlikçi, aşçı girdi ise aşçı yani SÖZLEŞMESİNDE NE YAZIYOR İSE HERKES O GÖREVİNİ YAPACAK.

SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ :

YORUM YAP

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir